Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Nakts bijusi nemierīga

04.11.2019 0

Laika posmā no 1.novembra plkst. 6.30 līdz 4.novembra plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēka dzēšanu, 11 uz uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu, plkst. 02:03, VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novadā sešstāvu dzīvojamā mājā ir izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties uzsāka cilvēku glābšanu no ēkas augšējā stāva un evakuāciju no pārējiem stāviem. Ar glābšanas masku palīdzību tika izglābti trīs cilvēki un suns. No ēkas tika evakuēti 11 cilvēki. Pārmeklējot ēku tika konstatēts, ka sadūmojumu radīja piektajā stāvā 3 m2 platībā degošs elektrības skapis un elektrības vadu tehnoloģiskā šahta, kas tika nodzēsts ar pulvera aparāta palīdzību. Deviņi ugunsdzēsēji glābēji no Bauskas daļas un Iecavas posteņa darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 03:38.

Neilgi pēc tam, plkst. 04:00, VUGD saņēma informāciju, ka Iecavā, uz autoceļa Rīga–Bauska, ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vieglajā automašīnā atrodas iespiests cilvēks, savukārt no smagās automašīnas degvielas bākas notiek noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību cilvēku atbrīvoja no automašīnas un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Lai nepieļautu noplūstošās degvielas iekļūšanu grāvī, ugunsdzēsēji glābēji izveidoja apvaļņojumu un pēc tam ar absorbenta palīdzību savāca noplūdušo degvielu. Pēc tam kad autoevakuatori bija abas automašīnas novilkuši no ceļa braucamās daļas, ugunsdzēsēji glābēji veica ceļa sakopšanu. Notikuma vietā darbi tika pabeigti plkst. 06:20 un tajos piedalījās seši Iecavas un Bauskas ugunsdzēsēji glābēji ar divām autocisternām.

Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
Lapas informācija atjaunota:    04.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 mai
Biļetes var iegādāties Iecavas kultūras nama kasē! https://t.co/NwXmrwCfdT