Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

7. novembrī notiks ārstu protesta akcija

06.11.2019 0

«Tas ir signāls, ka varētu būt vēl sliktāk,» saka Iecavas veselības centra direktors Sandris Kaidaks. Arī Iecavas mediķi solidarizējas ar ceturtdienas rītā pie Saeimas plānotās protesta akcijas dalībniekiem.

«Ja valdība ignorē to, kas iestrādāts likumdošanas aktos, tad atskaņas ir katrā iestādē,» norāda Iecavas veselības centra vadītājs. «Finanšu līdzekļus dalot, prioritātes nav bijušas pareizas. 20 gadus esam dzīvojuši pēc pārpalikuma principa. Inflācija daudz ko ir «noēdusi», 4% no IKP medicīnai netiek sasniegti. Ar to vairs nevar nerēķināties. Ja pacienti ietu atbalstīt mediķus un parādītu savu attieksmi, varbūt tas rosinātu politiķus domāt citādi.

Mēs domās būsim kopā ar piketa dalībniekiem. Ir darbinieki, kas izmanto iespēju paņemt bezalgas atvaļinājuma dienu, lai piedalītos akcijā. Bet pacienti var būt mierīgi – visu akūto palīdzību veselības centrā sniegsim. Ceturtdienās strādājam vēlajā maiņā, tā ka mediķi paspēs būt gan piketā, gan darbā,» sola S. Kaidaks.

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām pie Saeimas gaidāmās ārstu protesta akcijas laikā 7. novembrī, kuras ietvaros atsevišķās ārstniecības iestādēs varētu netikt nodrošināti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, ārstu-speciālistu, ģimenes ārstu konsultācijas, procedūras dienas stacionāros.

Gatavojoties protesta akcijai, NVD veic līgumpartneru aptauju, lai noskaidrotu informāciju par plānoto protesta akcijas dalībnieku skaitu, kā arī aicina ārstus veikt plānveida medicīnisko pakalpojumu pārcelšanu, sazinoties ar pacientiem un norādot precīzu pieņemšanas laiku.

Ja iedzīvotājiem 7. novembrī paredzēta plānveida pakalpojumu saņemšana, pirms došanās uz ārstniecības iestādi, NVD aicina sazināties ar iestādes reģistratūru un precizēt informāciju par to, vai paredzētais plānveida veselības aprūpes pakalpojums tiks nodrošināts.

NVD uzsver, ka protesta akcijas laikā netiks ietekmēta neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšana slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

7. novembrī visu diennakti padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši speciālisti sniegs konsultācijas tādos vienkāršu saslimšanu gadījumos kā saaukstēšanās, augsta temperatūra, sāpes vēderā, ausīs vai kaklā, vemšana, caureja, muguras sāpes, hronisku slimību paasinājumi u.c.

Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti konsultēties gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē nākamajā dienā.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās (ja tas ir iespējams) ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi.

NVD atgādina, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Pirms gaidāmās akcijas NVD īpaši aicina pacientus ar hroniskām saslimšanām savlaicīgi nodrošināties ar ikdienas lietošanai nepieciešamajiem medikamentiem, lūdzot ģimenes ārstu vai ārstu-speciālistu savlaicīgi izrakstīt nepieciešamos recepšu medikamentus.

Ja protesta akcijas norises dienā pacientam slimības dēļ nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, bet ārsts nestrādā, pacienti tiek aicināti sazināties ar ārstu nākamajā darba dienā.

Lapas informācija atjaunota:    06.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
05 jūn
No trešdienas, 10.jūnija, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” (DzKS) kase atsāks apmeklētāju apkalpošanu klātienē.… https://t.co/SPGg7m4Iar