Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību 1.-4.klašu skolēnu ēdināšanā

15.11.2019 0

Saeima 14.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas nosaka pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanas izmaksu segšanā. Likuma grozījumi iekļauti 2020.gada valsts budžeta likumprojektu paketē.  

Izglītības likuma grozījumi stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī.

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.-4.klasē. Paredzēts, ka pašvaldībām ēdināšanas izdevumi būs jānodrošina ne mazākā apmērā, kādā tas tiek nodrošināts no valsts budžeta līdzekļiem, informē Saeimas Preses dienests.

Pašvaldība tāpat kā līdz šim atbilstoši sava budžeta iespējām varēs lemt arī par pārējo klašu skolēnu ēdināšanu, kā arī noteikt lielākas ēdināšanas izmaksas vienam izglītojamajam.

Patlaban brīvpusdienas 1.-4.klašu skolēniem tiek apmaksātas no valsts budžeta.

Iecavas novada pašvaldība jau līdz šim piedalās skolēnu ēdināšanas finansēšanā. 2019. gada pašvaldības budžetā, lai nodrošinātu brīvpusdienas 5.-9.klašu skolēniem, kā arī piecgadīgajiem un sešgadīgajiem audzēkņiem, ieplānoti 97 028 eiro. No valsts budžeta līdzekļiem šogad paredzēts segt brīvpusdienas novada pašvaldības izglītības iestāžu 1.-4.klašu skolēniem 90 781 eiro apmērā.

Saskaņā ar grozījumiem Izglītības likumā 2020.gadā proporcija skolēnu ēdināšanas finansēšanā būtiski mainīsies: finansējums no valsts budžeta veidos aptuveni 1/4, bet pārējās 3/4 būs jāpiešķir no pašvaldības budžeta.

Lapas informācija atjaunota:    15.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
09 jūl
❗️Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1. stāvā b… https://t.co/z0d6ntLeGn