Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecavas veselības centrā pieejama ārstnieciskā masāža

20.01.2020 0

No 9. janvāra Iecavas veselības centrā ir pieejama ārstnieciskā masāža, kuru veic sertificēta masiere Annija Mediņa.

Iecavas veselības centrā pieejama ārstnieciskā masāža
FOTO: Anta Kļaveniece

Pacientiem ir iespēja par pakalpojumu norēķināties, izmantojot arī veselības apdrošināšanas polises saskaņā ar to nosacījumiem. Tāpat izdevumus par ārstniecības pakalpojumiem var iekļaut gada ienākumu deklarācijā, lai saņemtu nodokļu atmaksu no VID.

Pacientus Iecavas veselības centrā masiere pieņem otrdienās no plkst. 9 līdz 11.30 un ceturtdienās no plkst. 16 līdz 18.30, iepriekš piesakoties pa tālruni 28286687. 

2019. gada vasarā pēc divu gadu studijām «Ārstniecības» programmā un divu gadu studijām «Ārstnieciskās masāžas» programmā Annija Mediņa pabeidza Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā krusta medicīnas koledžu, iegūstot masiera kvalifikāciju, un rudenī nokārtoja arī sertifikācijas eksāmenu. Profesionālā medicīniskā izglītība speciālistei ļauj veikt ārstniecisko masāžu, strādāt veselības aprūpes iestādēs dažādu slimību ārstēšanā un rehabilitācijā.

Jāatgādina, ka cilvēks, kurš masāžu apguvis dažu mēnešu kursos, nav masieris, bet ķermeņa kopšanas speciālists, kurš drīkst veikt relaksējošas un skaistumkopšanas procedūras, nevis ārstēt. Speciāliste uzsver: «Katram ir jāzina savas robežas, jo, veicot ārstniecisko masāžu bez medicīnas zināšanām, vari nodarīt kaitējumu.»

Arī Annija profesijas apguvi sākusi ar SPA ievirzi, izveidojusi savu «A.M. masāžas kabinetu» Rīgas ielā 49, kur pieejamas antistresa un citas netradicionālās masāžas, estētiskās masāžas, teipošana un aparātprocedūras, bet tad gājusi soli tālāk un apguvusi ārstniecisko masāžu. Klientiem, kuri neizmanto apdrošināšanas polises, tā ir pieejama arī «A. M. masāžas kabinetā».

Nākamais pakāpiens, par kuru sapņo speciāliste, ir sava ārstnieciskās masāžas kabineta izveide. Pašreizējās telpas tam gan būtu grūti pielāgojamas, jo, lai sertificētu kabinetu, ir jāīsteno virkne diezgan sarežģīti izpildāmu nosacījumu - jānodrošina piekļuves iespējas personām ar funkcionālajiem traucējumiem un citas.    

Iecavas veselības centrā Annija veic ārstniecisko masāžu gan visam ķermenim kopumā, gan tikai atsevišķām ķermeņa daļām: mugurai, krustu/jostas daļai, apkakles zonai (pleci, kakls), atkarībā no tā, ko nozīmējis ārsts. Masiere gan stāsta, ka nestrādā pēc viena šablona, bet, izvērtējot pacienta stāju, izmeklējumus un sajūtas, pielieto arī dažādas tehnikas - trigerpunktu, miofasciālo (mīksto audu), limfodrenāžas nedaudz arī akupunktūru, grūtnieču, segmentāro un sporta masāžu. Tieši tāpēc ļoti liela nozīme ir savstarpējai komunikācijai un sadarbībai starp masieri un pacientu.

Būtiski, ka ne vienmēr problēma ir tur, kur sāp, un dažkārt atrast un uztaustīt sāpes izraisošo problēmu izdodas tikai kādā no nākamajiem masāžas seansiem. Annija atzīst, ka sāpju izzināšana viņai šķiet ļoti interesanta tēma, jo sāpju cēlonis var būt psihoemocionāls, sociāla rakstura vai fizioloģiski-mehānisks.  «Tad man ir interesanti to iemeslu pamazām kā sīpoliņu mizot ārā. Piemēram, galvassāpēm var būt ļoti daudz iemeslu - migrēna, bezmiegs, galvas smadzeņu asinsvadu ateroskleroze, psihoemocionāls sasprindzinājums vai citi. Sāpes - tas ir tāds multifaktoriāls fenomens. Ar masāžas terapiju var palīdzēt, taču jāsaka, ka tā ir jau cīņa ar sekām. Cēloni ne vienmēr ar masāžu var izārstēt. Biežāk tas ir jādara pašam pacientam, jo ir saistīts ar paradumu maiņu, piemēram, aktīvāku dzīvesveidu.

Vienmēr saviem pacientiem saku, ka kustība - tas ir pats galvenais. Kustība var atrisināt daudzas problēmas, jo tā veicina asins cirkulāciju, atbrīvo prātu, liek izdalīties dažādām bioloģiski aktīvām vielām, kas ir dabīgi sāpju novērsēji. Kustība sakārto tevi no visām pusēm. Var teikt, ka masāža ir pasīvais sports un pasīvā kustība, kuru pacienta vietā izdara masieris. Masāža nav brīnumtablete pret visām vainām, bet nevar noliegt, ka tai ir liela fizioloģiskā ietekme uz visām ķermeņa sistēmām: ādu, zemādu, muskuļiem, elpošanu un limfu, bet galvenokārt uz nervu sistēmu,» skaidro speciāliste.

Viņa iesaka palīdzību pie masiera meklēt gadījumos, kad nomoka spondiloze, muguras, galvas vai sprandas sāpes, pēc akūtām mugurkaula diska trūcēm rehabilitācijas periodā vai protrūzijas gadījumos, pēc lūzumiem un pārslimotām elpošanas sistēmas slimībām, ja ir stājas traucējumi un veģetatīvā distonija, kā arī profilakses nolūkā.

Medicīna ir nozare, kur mācības līdz ar diploma vai sertifikāta iegūšanu nebeidzas, tāpēc Annija turpina arvien izglītoties. Pašlaik viņa apgūst kinezioloģisko masāžu, kuras pamatā ir muskuļu darbības izvērtēšana un likumsakarības organisma darbībā. Ar lielu aizrautību masiere izzina visu, kas saistīts ar nozares jaunumiem, jo tas noder pacientiem un pašai ir interesantāk strādāt.

«Mans lielākais gandarījums ir tas, ka varu palīdzēt. Ir patīkami, ja atnāk klients un saka, ka kaut kas vairs nesāp vai ir atjaunojusies kustību amplitūda. Ne mirkli nenožēloju, ka uzdrošinājos krasi mainīt savu profesiju (savulaik Latvijas Universitātē Annija ieguvusi bakalaura grādu komunikācijas zinātnē un strādājusi par sabiedrisko attiecību speciālisti - red.). Negribēju strādāt to, kas nepatīk, un bojāt veselību sev un tiem, kam esi kā slogs, jo nevari strādāt ar pilnu atdevi. Tagad jūtos labi savā ādā. Tā ir Dieva dāvana, ka spēju atvērt acis un sirdi, lai izdarītu pareizo izvēli.»

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    20.01.2020
TWITTER
Iecavas novads
19 sep
👉 Atbalsti savējos, nobalso par energoefektīvu ēku Iecavas novadā - privātmāju “Liepalejas”! https://t.co/RqWYY0prgE