Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ēdiena gatavošana = nepārtraukta uzraudzība

22.01.2020 0

Ugunsdzēsēji glābēji atgādina, ka ēdiena gatavošana ir process, kas prasa nepārtrauktu uzraudzību. Piededzis ēdiens ne tikai rada sadūmojumu, kas var radīt veselības traucējumus, bet var izraisīt arī plašu ugunsgrēku.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē divas reizes devās uz izsaukumiem, kuros dzīvoklī uz ieslēgtas plīts katliņā bija piededzis ēdiens. Lāčplēša ielā Aizkrauklē izveidojušos sadūmojumu kāpņu telpā bija pamanījuši kaimiņi. Iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji tajā atrada aizmigušu cilvēku, kas nebija pamanījis, ka pannā piedeg ēdiens un veidojas spēcīgs sadūmojums.

Savukārt Lāčplēša ielā Jelgavā par piedegušu ēdienu dzīvokļa iemītniecei bija signalizējis dūmu detektors. Ja kaimiņi Aizkrauklē nebūtu pamanījuši sadūmojumu un par to ziņojuši ugunsdzēsējiem glābējiem, tad šī ugunsgrēka sekas varēja būt traģiskas.

Lai savlaicīgi pamanītu ugunsgrēka izcelšanos, VUGD atgādina, ka mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektors, kas ar spalgas skaņas palīdzību informēs par izveidojušos sadūmojumu.

Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
Lapas informācija atjaunota:    22.01.2020
TWITTER
Iecavas novads
19 sep
👉 Atbalsti savējos, nobalso par energoefektīvu ēku Iecavas novadā - privātmāju “Liepalejas”! https://t.co/RqWYY0prgE