Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Maznodrošinātajiem dota iespēja bez maksas čipēt un vakcinēt savus mīluļus

17.02.2020 0

Dzīvnieku aizsardzības biedrība «Ķepu-ķepā» nolēmusi veicināt maznodrošināto personu dzīvnieku čipēšanu, vakcinēšanu un reģistrēšanu.

Jau no pirmdienas, 17. februāra, 50 personas pie tādas iespējas varēs tikt SIA «Ķepas» Iecavas veterinārajā klīnikā (Iecavā, Tirgus ielā 7c, tālr. 63941708) un tikpat veterinārajā klīnikā «Sanarius» (Jelgavā, Viestura ielā 22, tālr. 29520432). Tajās varēs vakcinēt, čipēt un reģistrēt maznodrošināto un trūcīgo personu suņus. Līdzi jāņem statusu apliecinošs dokuments un pase, lai suni varētu piereģistrēt uz konkrētās personas vārda.

Suņa čipēšana un reģistrēšana var krietni atvieglot mīluļa meklēšanu, ja tas ir nozudis, skaidro DzAB «Ķepu-ķepā» vadītāja Gundega Bidere, kura ikdienas darbā bieži saskaras ar to, ka noklīdušie suņi nav identificējami un atrast to saimniekus ir grūti. Lai samazinātu nereģistrēto dzīvnieku skaitu, biedrība nolēmusi organizēt šādu akciju. Ieceres īstenošanai tiks izmantoti kāda suņa glābšanai saziedotie, bet neizmantotie līdzekļi.

Jāatgādina, ka jau 2017. gadā stājās spēkā izmaiņas mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas nosaka suņu obligātu apzīmēšanu ar implantētu mikroshēmu jeb čipēšanu, kā arī dzīvnieka reģistrāciju LDC datu bāzē.     

Lūgums ikvienam šo informāciju izplatīt pēc iespējas plašāk sociālajos medijos un citur, lai tādējādi tā sasniegtu tos, kuriem šāda vajadzība ir vitāli nepieciešama.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    17.02.2020
TWITTER
Iecavas novads
09 apr
9.aprīlī dome lēma, ka, valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, Sociālais dienests var piešķirt vienreizēj… https://t.co/cjyKSi6s5U