Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Zemgales reģionā konstatēti seši ārkārtējās situācijas piesardzības pasākumu pārkāpumi

19.03.2020 0

Līdz 18. martam kopumā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde ir veikusi 45 preventīvas reaģēšanas pasākumus un bijuši deviņi izsaukumi saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktajiem piesardzības pasākumiem.

Policisti ir konstatējuši likumpārkāpumus sešos gadījumos. 

Visvairāk iedzīvotāji informē likumsargus par personām, kuras, viņuprāt, ir atgriezušās no ārvalstīm, taču neievēro pašizolāciju, tāpēc Valsts policija uzsver, ka 14 dienu pašizolēšanās ir obligāta prasība, nevis ieteikums, un Latvijā noteikto ierobežojošo pasākumu mērķis ir visu veselības un drošības jautājums. Turklāt, jāņem vērā, ka no 18. marta īpašie piesardzības pasākumi attiecas uz visām personām, kuras ir atgriezušās no ārvalstīm, vairs neizdalot specifisku valstu grupu.

Policisti strādā paaugstinātas gatavības režīmā un turpina uzraudzīt sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī reaģē uz informāciju par pašizolācijas neievērošanas pārkāpumiem, tādēļ iedzīvotāji aicināti sniegt informāciju par iespējamiem likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām, zvanot pa tālruni 110.

Gadījumos, kad apstiprinās informācija par, piemēram, pulcēšanās aizlieguma pārkāpumiem vai arī pašizolācijas neievērošanu, likumsargi izskaidro, kāpēc ir svarīgi ievērot piesardzības pasākumus, un par paredzēto atbildību. Ja pārkāpums tiek konstatēts atkārtoti, Valsts policija var uzsākt administratīvo lietvedību. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants nosaka, ka par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var tik piemērots naudas sods līdz 350 eiro.   

Dace Kalniņa
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    19.03.2020
TWITTER
Iecavas novads
26 jan
Pārtikas pakas saņems arī Iecavas novada izglītības iestāžu 1.-4. klašu skolēni. Sīkāk lasi te: https://t.co/ycAAQRGaY4