Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Turpmāk drošības noteikumu pārkāpēji tiks sodīti

07.04.2020 0

Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas darbinieki pastiprinātu uzmanību pievērš ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanai. Līdz šim policija informēja un brīdināja iedzīvotājus par jaunajiem ierobežojumiem, bet tagad pārkāpēji tiks arī sodīti.

«Pārliecināt jaunus cilvēkus palikt mājās ir visgrūtāk. Mēs saprotam, ka attālinātā mācīšanās rada spriedzi un vakaros gribas kopā ar draugiem iziet ārā, taču vēl kādu laiku būs jāpaciešas un ierobežojumi jāievēro,» situāciju komentē Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas vadītājs Gundars Dzenis. «Ir cilvēki, kas uzskata, ka jauni cilvēki ar Covid-19 neslimo. Tādā gadījumā ieteiktu viņiem palasīt informāciju par to, cik daudz jaunu cilvēku ar šo vīrusu ir saslimuši un cik miruši. Risks ir, un tie nav nekādi joki.

Policijai nav vienalga. Mūsu mērķis nav sodīt, taču, ja cilvēki nereaģēs uz policijas darbinieku aizrādījumiem, izrādīs vienaldzību, iebildīs, pretosies un atkārtoti pārkāps valstī noteiktos ierobežojumus, būs jāsoda.» Atgādinām, ka pie administratīvās atbildības saucamas personas, kuras līdz administratīvā pārkāpuma izdarīšanas brīdim sasniegušas 14 gadu vecumu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu fiziskajām personām paredz 10 līdz 2000 eiro sodu, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro. Par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu kodekss paredz naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro. Savukārt personai, kura nav sniegusi informāciju, ka ir slima ar infekcijas slimību, bijusi kontaktā ar infekcijas slimību sirgstošu personu vai bijusi infekcijas slimības perēklī, var piemērot no 10 līdz 2000 eiro sodu. 

Jau vēstīts, ka valdība no 31. marta noteikusi vēl stingrākus ierobežojumus, lai ierobežotu «Covid – 19» izplatību. Tagad, neievērojot divu metru distanci, vienlaikus pulcēties publiskās iekštelpās un ārā drīkst ne vairāk kā divas personas. Izņēmums ir tie, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki ar nepilngadīgiem bērniem, kā arī personas, kas veic darba vai dienesta pienākumus. 

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    07.04.2020
TWITTER
Iecavas novads
26 mai
Biļetes var iegādāties Iecavas kultūras nama kasē! https://t.co/NwXmrwCfdT