Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ziņojot par atrastu beigtu meža cūku, varēs saņemt samaksu

02.07.2020 0

Lai  samazinātu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību  dabā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu, kurš atradis beigtu meža cūku, ziņot par to pašvaldībai vai dienestam, saņemot 23 eiro.

No 1. jūlija persona, kas būs sniegusi informāciju un uzrādījusi precīzu beigtās meža cūkas atrašanās vietu, varēs saņemt samaksu, kas tiks veikta ar pārskaitījumu nākamā mēneša laikā, informē Ilze Meistere, PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.

Samaksa par beigtas meža cūkas uzrādīšanu ir 30 eiro, no kuriem tiks ieturēts 23% iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tādējādi summa, kas nonāks personas kontā, būs 23 eiro un 10 centi.

Šīs izmaksas tiks segtas no ĀCM apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija.

Par beigtu meža cūku var ziņot attiecīgās teritorijas pašvaldībai (Iecavas novadā - Medību koordinācijas komisijas priekšsēdētājam Aivaram Mačekam, tālr. 63941721; 26598086) vai PVD teritoriālajai struktūrvienībai, kuras teritorijā meža cūka atrasta. Informācija par PVD teritoriālo struktūrvienību uzraudzības teritorijām un kontakti ir pieejami PVD mājaslapā www.pvd.gov.lv.

PVD Dienvidzemgales pārvalde: tālr. 63021124, 63007691.

 

Lai arī ĀCM vīruss nav bīstams cilvēkiem, lai novērstu slimības izplatīšanos, aicinām ievērot piesardzības pasākumus un neaiztikt atrastos meža cūku līķus, kā arī, atgriežoties mājās, nomazgāt apavus.

PVD no meža cūkas līķa paņems paraugu laboratoriskai izmeklēšanai uz ĀCM un sadarbībā ar pašvaldību organizēs meža cūkas līķa savākšanu un iznīcināšanu.

Meža cūku līķos ilgstoši saglabājas inficēt spējīgs ĀCM vīruss, tāpēc līķi kalpo par slimības rezervuāru dabā.

Viens no efektīviem pasākumiem, kā atveseļot meža cūku populāciju, ir aktīva līķu meklēšana un iznīcināšana. Papildus tam medniekiem ir jāturpina aktīvi medīt meža cūkas, lai nepieļautu populācijas pieaugumu.

Šogad ĀCM ir konstatēts 150 meža cūkām. Pagājušajā gadā ap šo laiku Āfrikas cūku mēris bija konstatēts 189 meža cūkām.

 

ĀCM interaktīvā karte ar norādēm par ĀCM riska zonām un blakusproduktu konteineriem skatāma šeit.

Lapas informācija atjaunota:    02.07.2020
TWITTER
Iecavas novads
07 aug
Šodien Iecavu apmeklē pašvaldību izpilddirektori no visas Latvijas! Dienas pirmajā daļā notiek Pašvaldību savienība… https://t.co/ZZYdOZuq0o