Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Godināti konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020» laureāti

25.09.2020 0

Noslēdzies konkurss «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020», kuru organizē Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar žurnālu «Būvinženieris» un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Apbalvoto vidū arī ģimenes māja «Liepalejas» Iecavā.  

Godināti konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020» laureāti
FOTO: no Tropiņu ģimenes albuma

«Investīcijas ēku atjaunošanā ļauj ietaupīt energoresursus un ceļ iedzīvotāju maksātspēju. Arī nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu plānošanas periodā kā vienu no prioritātēm esam paredzējuši sniegt atbalstu energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanai gan daudzīvokļu mājās, gan privātmājās kopumā 163 miljonu eiro apmērā. Energoefektivitāte ir atbildīgs dzīvesveids un šodien vairs nevienam nav šaubu par tās ilgtermiņa ieguvumiem,» konkursa noslēguma pasākumā 24. septembrī sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Iecavas «Liepalejas» nominācijā «Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2020» ieguva 2. vietu, turklāt mājas saimnieks Reinis Tropiņš saņēma gan Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas balvu «Klimata draugs» par ieguldījumu sabiedrības paradumu maiņas veicināšanā attiecībā uz dzīves vidi atbilstoši klimatam un videi draudzīgiem risinājumiem, gan interneta balsojuma Simpātiju balvu -  sīvā cīņā ar Ventspils Mūzikas vidussskolu «Liepalejas» ar iegūtajām 286 balsīm noturējās līderpozīcijā. Suminājumus saņēma arī ēkas projekta pasūtītājs un galvenais būvuzņēmējs Ervīns Pelsis.

Plašāku materiālu par Ervīna Pelša aizrautību ar pasīvās mājas būvniecības principiem un Tropiņu ģimenes dzīvi «Liepalejās» lasi šīs nedēļas laikrakstā «Iecavas Ziņas».

Vairāk par konkursu «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020» lasi šeit.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    25.09.2020
TWITTER
Iecavas novads
28 okt
⭐️Lai iemirdzas jaunas zvaigznes! Konkurss jauniešiem «Iecavas novada Gada jaunietis» atgriežas. ⭐️Vairāk lasi… https://t.co/Hy2ykAKWOm