Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

VUGD aicina uzstādīt mājokļos dūmu detektorus

19.11.2020 0

Laika posmā no 17. novembra plkst. 6.30 līdz 19. novembra plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus: sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Trešdien plkst. 12.04 Bauskas, Iecavas un Elejas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Mežotnes pagastu, kur garāžu kompleksā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 150 m2 platībā deg vairākas kopā sabūvētas garāžas. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt divas blakus esošas saimniecības ēkas un daļa no garāžu kompleksa. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 15.39 un tajos piedalījās 13 ugunsdzēsēji glābēji ar četrām autocisternām.

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos Zemgalē gāja bojā viens cilvēks, cieta divi un vēl septiņus cilvēkus izglāba ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēku platība bija neliela, bet tie radīja spēcīgu sadūmojumu. Diemžēl nevienā no nelaimes vietām ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru. Iespējams, ka tieši dūmu detektoru skaņas signāls dzīvokļu iemītniekus būtu savlaicīgi brīdinājis par ugunsgrēka izcelšanos, ļaujot viņiem izglābties, un ugunsgrēku sekas nebūtu tika traģiskas.

VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu, tuvinieku un arī kaimiņu drošību un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus!

Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
Lapas informācija atjaunota:    19.11.2020