Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

«Rail Baltica» - jaunas iespējas reģionu attīstībai

25.02.2021 0

Aizsākot Eiropas dzelzceļa gadu Latvijā, 24. februārī, notika tiešsaistes konference «Rail Baltica – jaunas iespējas reģionālajai satiksmei». Interesenti varēja iepazīties ar jaunās dzelzceļa infrastruktūras nozīmi reģionālajai satiksmei un reģionu attīstībai.

 «Rail Baltica» - jaunas iespējas reģionu attīstībai
FOTO: Prezentācijas materiāli

«Jaunā un modernā dzelzceļa infrastruktūra radīs kā satiksmes, tā arī reģionu attīstības iespējas. Svarīgi, lai tās maksimāli tiktu izmantotas Latvijas reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju labā,» atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

«Rail Baltica» projekts nākotnē būtiski papildinās jau esošo dzelzceļa infrastruktūru Latvijā. Ministrs uzsvēra, ka «pašlaik «Rail Baltica» projektā notiek pamata trases un 17 reģionālo staciju projektēšana. Mūsu kopīgais uzdevums ir jau tagad plānot, kādu vēlamies redzēt infrastruktūru ap dzelzceļa stacijām – no Salacgrīvas līdz Bauskai, Pierīgā un galvaspilsētā. Jauno infrastruktūru nepieciešams veidot ar apdomu un rūpību, lai tā būtu ērta izmantošanai nākamajām paaudzēm. Tāpēc ir būtiska sadarbība ar pašvaldībām, uzņēmējiem un citām iesaistītajām pusēm pilnvērtīga «Rail Baltica» staciju potenciāla izmantošanai nākotnē.»

««Rail Baltica» reģionālās mobilitātes kontekstā varam runāt par pašvaldību dzīves kvalitātes uzlabošanu un investīciju iespēju radīšanu. Ātra sabiedriskā transporta pieejamība piesaistīs jaunus iedzīvotājus reģioniem, jo galvaspilsēta kļūs daudz sasniedzamāka. Ērta savienojamība aktivizēs uzņēmējdarbību un radīs jaunus transporta, tūrisma un citus produktus un pakalpojumus. «Rail Baltica» kalpos kā nozīmīgs katalizators ekonomikas attīstībai gan būvniecības, gan ekspluatācijas posmā,» teica ministrs.

Rīgas Plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš konferencē atzina, ka «pirms vairākiem gadiem, strādājot pie Rīgas metropoles areāla mobilitātes telpiskās vīzijas izstrādes, reģionālās satiksmes funkcionalitāte tika noteikta kā vēlamais projekta attīstības scenārijs. Tagad liels gandarījums, ka pārskatāmā nākotnē tā varētu kļūt par realitāti.» Viņš arī sacīja, ka lielākais ieguvums ir pārvietošanās ātrums, ko dos «Rail Baltica» projekta attīstība. Tikpat svarīga ir sabiedriskā transporta integrācija, lai varētu ērti pārsēsties no vilciena autobusā, ja tas nepieciešams nokļūšanai galamērķī.

«RB Rail» reģionālais vadītājs Latvijā Ģirts Bramans konferencē uzsvēra, ka ««Rail Baltica» infrastruktūra dos iespēju attīstīt arī pārrobežu reģionālos pārvadājumus, radot jaunu sadarbības un attīstības potenciālu, piemēram, starp Bausku un Jonišķiem, Lietuvā vai Salacgrīvu un Hēdemēstes pagastu, Igaunijā.»

Uz «Rail Baltica» pamatlīnijas Latvijā projektēšanas darbu ietvaros plānotas 16 reģionālās pieturas: Salacgrīvā, Tūjā, Skultē, Vangažos, Sauriešos, pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā, Jaunmārupē, Olainē, Ķekavā, Salaspilī, Baldonē, Iecavā un Bauskā un viena jauna stacija Rīgā, Āgenskalnā pie P.Stradiņa slimnīcas uz esošā sliežu ceļa. Papildus vairāku reģionālo staciju iespējamās vietas tiek izskatītas īstenošanai tālākā nākotnē.

Uzziņai:

«Rail Baltica» ir Eiropas standarta platuma 1435mm Transeiropas transporta tīkla (TEN-T) Ziemeļjūras – Baltijas koridora transporta sistēmas elements – jauna, ātrgaitas, elektrificēta, ar Eiropas Dzelzceļa satiksmes vadības sistēmu ERTMS aprīkota divceļu dzelzceļa līnija no Tallinas līdz Lietuvas–Polijas robežai, kas tālāk tiek savienota ar modernizētu, «Rail Baltica» tehniskajām prasībām atbilstošu dzelzceļa līniju līdz Varšavai, tādejādi nodrošinot savienojumus ar lielākajām Eiropas ostām – Hamburgu, Roterdamu un Antverpeni.

«Rail Baltica» projekts

  • ir lielākais infrastruktūras projekts Baltijas reģionā pēdējo 100 gadu laikā;
  • dzelzceļa līnija ir paredzēta gan pasažieru, gan kravu pārvadājumiem;
  • līnijas garums: 870 km ( no tiem ~265 km Latvijā);
  • maksimālais ātrums: 249 km/h (starptautiskie pasažieru pārvadājumi), 200 km/h (reģionālie pasažieru pārvadājumi), 120 km/h (kravu pārvadājumi);
  • projektu paralēli ievieš Igaunijā, Latvijā un Lietuvā;
  • projektu 81-85% apmērā finansē Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments un līdzfinansē Baltijas valstis.

 

Konferences prezentācijas skatāmas šeit:

https://www.sam.gov.lv/lv/notikums/tiessaistes-konference-rail-baltica-jaunas-iespejas-regionalajai-satiksmei?date

Konferences ieraksts skatāms šeit:

https://www.youtube.com/watch?v=rj5MR50nvik&feature=emb_imp_woyt

Satiksmes ministrija
Lapas informācija atjaunota:    25.02.2021