Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecavā degusi garāža un četras automašīnas

08.03.2021 0

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5.marta plkst. 6.30 līdz 8.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 31 izsaukumu – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 01.16 Iecavas un Bauskas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Iecavas novada Zālīti, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem uz plīts bija piededzis ēdiens 0,5 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki.

Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Svētdien plkst. 14.55 Iecavas, Bauskas un Baldones ugunsdzēsēji glābēji devās uz Iecavas novadu, kur dega garāža un četras automašīnas kopumā 100m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no garāžas bija evakuējušies divi cilvēki. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt blakus esošo dzīvojamo māju. Dzēšanas darbu laika cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 18.11 un tajā piedalījās deviņi ugunsdzēsēji glābēji ar trīs autocisternām.

Pazeminoties gaisa temperatūrai, kā rezultātā intensīvāk tika kurinātas apkures ierīces, nedēļas nogalē pieauga izsaukumu skaits uz sodrēju degšanu dūmvados un trijās diennaktīs Zemgalē kopumā ugunsdzēsēji glābēji devās uz deviņiem izsaukumiem, kur dzīvojamo ēku dūmvadā dega sodrēji.

Maldīgs ir iedzīvotāju priekšstats, ka sodrēju degšana attīra skursteni un nav bīstama. Laika gaitā dūmvados veidojas mikroplaisas. Degot sodrējiem, karstums un dzirksteles pa šīm plaisām nokļūst dūmvada ārpusē un aizdedzina bēniņos esošās sadzīves mantas un ēkas jumta konstrukcijas, radot plašus un postošus zaudējumus. Lai novērstu ugunsnelaimi, VUGD aicina iedzīvotājus regulāri veikt dūmvadu tīrīšanu!

Svētdien Iecavas novadā no Iecavas upes tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
Lapas informācija atjaunota:    08.03.2021