Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Zemgalē Lieldienu brīvdienās visvairāk administratīvo pārkāpumu procesu uzsākti par pulcēšanās prasību neievērošanu

07.04.2021 0

Covid-19 ierobežošanai noteikto drošības prasību dēļ arī šogad Lieldienu brīvdienas nācās svinēt vienas mājsaimniecības ietvaros.

Laika posmā no 1. līdz 6. aprīlim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā likumsargi veica 393 pārbaudes publiskās vietās un par konstatētajiem pārkāpumiem, kas lielākoties bija par pulcēšanos no vairākām mājsaimniecībām, uzsāka 84 administratīvo pārkāpumu procesus.

Tāpat policisti veica plānotas pārbaudes tādās tirdzniecības vietās kā veikalos, degvielas uzpildes stacijās, kafejnīcās un citur. No kopumā veiktajām 411 pārbaudēm par noteikto ierobežojumu neievērošanu tika uzsākti 13 administratīvo pārkāpumu procesi, kas lielākoties bija par mutes un deguna aizsega nelietošanu, kā arī tika doti 17 preventīvi norādījumi par maznozīmīgiem pārkāpumiem.

Bauskas iecirkņa apkalpojamā teritorijā Lieldienu brīvdienās tika veiktas 49 plānotas viesu namu, atpūtas vietu un dievnamu pārbaudes, un pārkāpumi netika konstatēti. Savukārt 35 administratīvo pārkāpumu procesi tika uzsākti par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. 23 gadījumos policisti piemēroja naudas sodu 10 eiro, 11 gadījumos – 20 eiro.

Par pulcēšanās vietām iedzīvotāji lielākoties izvēlējās dažādas publiskas vietas, kā, piemēram, sporta laukumus pie izglītības iestādēm, automašīnu stāvvietas, parkus u.tml. Piektdien, 2. aprīlī, likumsargi konstatēja, ka Iecavā kādā dzīvesvietā bija sapulcējušās deviņas personas no dažādām mājsaimniecībām. Par notikušo tika uzsākti deviņi administratīvā pārkāpuma procesi.

Dace Kalniņa
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    07.04.2021