Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Trijās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši 58 kūlas ugunsgrēkus

19.04.2021 0

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 16. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 93 izsaukumus – 79 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Trijās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši 58 kūlas ugunsgrēkus

Svētdien vakarā Neretas novada Mazzalves pagastā dega šķūņa jumta konstrukcijas 10 m2 platībā un tajā esošā malka 1 m3. Savukārt, Dārza ielā Bauskā dega vieglā automašīna 1 m2 platībā.

Svētdien pusdienlaikā Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā dega vienstāva neapsaimniekota ēka 120 m2 platībā.

Savukārt, Jelgavas ielā Jaunjelgavā divstāvu ēkas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. No dūmvada nākušās dzirksteles aizdedzināja blakus esošo šķūni 1 m2, siltumnīcu 10 m2, sadzīves mantas 10 m2 un sauso zāli 20 m2 platībā.

Naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 01.49 VUGD saņēma informāciju, ka Ozolnieku novadā upē Iecava ir noplūdusi nezināma viela. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka upē redzami vielas plankumi un uzstādīja norobežojošās un absorbējošās bonas. Darbs turpinājās arī nākošajā rītā, kad upe tika apsekota ar drona palīdzību un uzstādītas papildus bonas. Notikuma vietā strādāja arī Valsts vides dienesta pārstāvji.

Plkst. 02.44 Dobeles un Auces ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tirgus laukumu Dobelē, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 100 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas otrā stāva evakuēja divus cilvēkus. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 05.51.

Plkst. 03.37 Vecumnieku un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Vecumnieku novada Kurmenes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega siena 6 m2, pārsegums 3 m2 un jumts 3 m2 platībā. No ēkas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās bija evakuējušies trīs cilvēki. Dzēšanas darbos piedalījās arī Skaistkalnes un Bārbeles pašvaldības ugunsdzēsības formējumi.

Plkst. 04.53 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Zvejnieku ielu Jelgavā, kur divstāvu dzīvojamai mājai dega piebūve 20 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki.

Savukārt, Jaunjelgavas novada Sunākstes pagastā dega šķūnis pilnā 35 m2 platībā.

Sestdien vakarā Iecavas novadā dega vieglā automašīna 3 m2 platībā.

Piektdien Riekstu ceļā Jelgavā dega dārza māja pilnā 80 m2 platībā.

Piektdien vakarā Engures novada Lapmežciema pagastā dega malkas šķūnis 80 m2 un blakus esošais šķūnis 5 m2 platībā, kā arī no šķūņa liesmām aizdegās sausā zāle ap šķūni. Dzēšanas darbos piedalījās arī Lapmežciema brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda.

 

Aizvadītajās trijās diennaktīs reģistrēts šogad Zemgalē lielākais kūlas ugunsgrēku skaits. Līdzās tam kūlas dedzināšanas rezultātā arī degušas ēkas, meži un transportlīdzeklis.

Nereti kūlas dedzinātāji ir pārliecināti, ka viņi spēj kontrolēt uguns liesmas, tomēr dažādu apstākļu ietekmē tas nav iespējams un kūlas ugunsgrēkā nodeg arī ēkas un transportlīdzekļi. Piektdien Tukuma novada Džūkstes pagastā dega kūla 300 m2 platībā un aizdegās arī kravas automašīnas piekabe 16 m2 platībā. Piektdien pēcpusdienā Jelgavas novada Vilces pagastā dega kūla 175 m2 platībā un tā rezultātā aizdegās arī šķūnis pilnā 75 m2 platībā. Piektdien vakarā Biržu ielā Bauskā dega kūla ar krūmājiem 400 m2 platībā un tā rezultātā aizdegās arī dārza mājiņa, kas dega 9 m2 platībā.

Nedēļas nogalē Zemgalē dzēsti arī divi meža ugunsgrēki. Svētdien vienos naktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz Pļaviņu novada Aiviekstes pagastu, kur dega kūla un meža zemsedze 1 hektāra platībā. Svētdien pusdienlaikā Iecavas novadā dega meža zemsedze 2000 m2 un kūla 1,8 hektāru platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa vēl 58 ugunsgrēkus, kuros dega tikai kūla, no tiem piektdien - 15, sestdien – 16 un svētdien 27 kūlas ugunsgrēkus.

Sadeguši kukaiņi, putni, dzīvnieki, līdz pamalei izdeguši melni lauki, ēku krāsmatas un automašīnu vraki – skarbā realitāte, ar kuru ikdienas saskaras ugunsdzēsēji glābēji, dzēšot kūlas ugunsgrēkus. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus! Par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību neievērošanu, tajā skaitā īpašuma nesakopšanu, kā rezultātā bija iespējama kūlas degšana, var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no sešām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no piecdesmit sešām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas vienība ir 5 euro. Tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskajai personai ir no 30 līdz 280 euro, bet juridiskajai personai — no 280 līdz 1400 euro.

 

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 462 izsaukumus –  370 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 235 kūlas ugunsgrēku un 25 meža ugunsgrēku dzēšanu, 61 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājumi.

Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
Lapas informācija atjaunota:    19.04.2021