Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Notiks Zemessardzes 1.Rīgas brigādes vienību mācības

13.01.2022 0

No 14. līdz 16. janvārim Bauskas novadā notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta un 53. kājnieku bataljonu mācības. Mācību uzdevumu izpildei zemessargu grupas, izmantojot novada ceļu infrastruktūru un stigas, pārvietosies formastērpos pilnā ekipējumā. 

Mācību laikā tiks praktiski veiktas darbības  dažādās situācijās, kurās tiks testētas un pilnveidotas zemessargu spējas mazo vienību taktikā pretinieka kontrolētā teritorijā.

Viens no mācību mērķiem ir sagatavoties martā plānotajām starptautiskajām militārajām mācībām “Kristāla bulta 2022”, kuru laikā tiks pilnveidota Latvijas un sabiedroto valstu bruņoto spēku sadarbība un savietojamība.

Militāro mācību laikā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā var tikt izmantota mācību munīcija, kas rada troksni, tomēr nekādi neapdraud cilvēku veselību un drošību. Mācību laikā netiek nodarīts kaitējums apkārtējai videi vai privātīpašumam. Zemessardzes 1. Rīgas brigāde aicina iedzīvotājus nesatraukties un izturēties pret mācībām ar izpratni. Apmācība Zemessardzē notiek gan darba dienās, gan brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja veltīt savu brīvo laiku praktisko aizsardzības iemaņu uzlabošanai un Latvijas kopējās drošības stiprināšanai.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku dažādās jomās, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai iepriekšējās pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv

Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štāba Informācijas daļa
Lapas informācija atjaunota:    13.01.2022