Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Aktuāli par atbalstu Ukrainai (tiek papildināts)

02.03.2022 0

Aicinām Iecavas pilsētas un pagasta iedzīvotājus, kuri privāti uzņem cilvēkus no Ukrainas, sazināties ar Iecavas apvienības pārvaldi, lai patvēruma meklētājus varētu reģistrēt un turpmāk koordinēt nepieciešamo palīdzību. Tālrunis saziņai – 20041730.

Aktuāli par atbalstu Ukrainai (tiek papildināts)

Veiktas izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā (23.05.2022.)

Sociālais atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem (24.05.2022.)

 

Humānās palīdzības kravu sagatavošanu un nogādāšanu Ukrainai sadarbībā ar valsts pārvaldi nodrošina dažādas nevalstiskās organizācijas.

 

Dienas centrā ''Iecavnīca'' (Grāfa laukumā 1, Iecavā) vienoti tiek vāktas pirmās nepieciešamības preces TIKAI 2 kategorijās:

bezrecepču medicīnas preces un higiēnas preces.

 

Lūdzam preces nogādāt ''Iecavnīcā'' darba laikā, iepriekš sazinoties ar centra vadītāju Ilvu Vansoviču pa tālr. 29116989:
pirmdien:  10-18
otrdien:      9-18
trešdien:     9-17
ceturtdien: 10-18
piektdien:   10-17

 

 • Iedzīvotāji aicināti neveikt pašdarbību un neorganizēt individuālos vai grupu palīdzības braucienus, sniedzot humāno vai cita veida palīdzību kara bēgļiem no Ukrainas – pierobežās vai patvērumu vietās, tādā veidā radot sastrēgumus un lieku haosu robežpunktos. 
 • Pašreiz starp nacionāla mēroga valsts pārvaldes iestādēm un lielu skaitu NVO, arī iesaistītajiem ekspertiem un citām organizācijām notiek nepārtraukta komunikācija, lai koordinētu efektīvu atbalstu, kur var nodot informāciju par iespējām palīdzēt.
 • Lūdzam nedoties uz Ukrainas robežu, ja jums nav zināms konkrēts cilvēks, kam braucat pakaļ!

 

Bauskas novadā palīdzību Ukrainas bēgļiem pašlaik organizē biedrība "Laiks Jauniešiem". 

Kontaktinformācija par ziedojumu nodošanu un citiem jautājumiem biedrībai ''Laiks Jauniešiem'' - 28646934 (Gints), 20041118 (Denisija), 29186882 (Zane) un 25959452 (Evita).
 

Vairāk informācijas: ŠEIT

 

Bauskas apvienības pārvalde:
Bauska - Pestīšanas armija, Plūdoņa iela 50, iepriekš piesakoties pa tālr. +371 28398612 (Velta). 
Rītausmās - Īslīces kultūras namā iepriekš piesakoties pa tālr. +371 25959432 (Evita) vai +371 29186882 (Zane). 

Vecumnieku apvienības pārvaldē:
Vecumniekos - Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā ( Bauskas ielā 4).
Pirmdienās 16:00-18:00; Otrdienās 9:00-12:00; Ceturtdienās 13:00-17:00. 
Citās dienās pēc iepriekšējas vienošanās pa tālruņiem: 26681283 (Līva Vecvanga - Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra vadītāja), 20219567 (Ina Jankeviča - Bauskas sociālā dienesta Vecumnieku struktūrvienības vadītāja).

Rundāles apvienības pārvaldē:
Saulainē - dienesta viesnīcā (Skolas ielā) darba dienās no plkst. 11.00 - 18.00, tālr. uzziņām: +371 29186882.

 

Ziedojumiem, lai organizētu tieši ziedojumu vākšanu, koordinēšanu Bauskas novadā (degviela, atbalsts brīvprātīgajiem - ēdināšana):
Nosaukums: LAIKS JAUNIEŠIEM BIEDRĪBA
Reģistrācijas numurs: 40008296317
Juridiskā adrese: Bauskas nov., Īslīces pag., Rītausmas, "Lauktehnika 14" - 13, LV-3901
Konts: LV62HABA0551047710873
Kods: HABALV22
Banka: Swedbank AS

 

Informatīvs materiāls latviešu, ukraiņu, krievu un angļu valodā – “Pakalpojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem”

 

 • Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis  - “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” - 27380380.
 • Iedzīvotāji aicināti pieteikties palīdzības sniegšanai https://www.ukraine-latvia.com/lv.html
 • Uzņēmumikas gatavi ziedot preces vai bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/Ukrainai (informāciju apkopo Ekonomikas ministrija).
 • Uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus: ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA).
 • Pašvaldības un iedzīvotāji, kas gatavi bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo biedrība Gribu palīdzēt bēgļiem).
 • Ja braucat pēc saviem radiniekiem, draugiem vai vēlaties palīdzēt braucot, lūdzu, aizpildiet anketu, lai var koordinēt transportu un netiek radīti sastrēgumi: https://ej.uz/TransportscilvekiemnoUkrainas
 • Ziedot Ukrainai: https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203
 • Ja, ierodoties Latvijas teritorijā, jums vai ģimenes loceklim ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, informējiet par to robežšķērsošanas vietā strādājošo Valsts robežsardzes amatpersonu vai zvaniet uz 113. 

 • Informācija par valsts robežas šķērsošanu (24/7), pieejama, zvanot uz šiem telefona nr. +371 67913569 vai +371 67913568.

 • Інформація щодо в'їзду до та перебування в Латвії. Информация про въезд и пребывание в Латвии. Pirmais solis, ierodoties Latvijā, ir zvans Valsts robežsardzei. Visa informācija latviski, ukrainiski un angliski Iekšlietu ministrijas kanālos. ŠEIT
 • Я виїжджаю з України через військовий конфлікт і мені потрібна допомога. I’m leaving Ukraine due to the military conflict and I need help. Anketa Ukrainas iedzīvotājiem, kas dodas uz Latviju. https://ej.uz/допомогавЛатвії

 

 

Viena no atbalsta NVO ir brīvpratīgo kustība "Viegli palīdzēt", kas regulāri sazinās ar pašvaldībām un organizācijām Ukrainā un atjauno preču sarakstu.

Saziņa par iespējām sniegt palīdzību notiek ar anketas starpniecību. Pašlaik ir svarīgi reaģēt ātri un lielos apjomos, tāpēc tiek pieņemtas pirmās nepieciešamības preces vairumā no uzņēmumiem un pašvaldībām. Privātpersonām lūgums aizpildīt šo anketu: https://ej.uz/AtbalstscilvekiemnoUkrainas Pēc anketas aizpildīšanas ar jums sazināsies biedrības pārstāvji, norādot adresi preču nogādāšanai loģistikas centrā Rīgā un vienojoties par preču precīzu apjomu. Sadarbībā ar valsts pārvaldi preces tiks nogādātas Ukrainā.

 

“Ukrainas atbalsta grupa” pateicas visiem Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem par jau izrādīto labestību un dāsnumu, taču vienlaikus atgādina, ka atbalsts ir jāveic koordinēti. To Latvijā pašreiz nodrošina vairākas platformas: www.ziedot.lvwww.ukraine-latvia.comwww.gribupalidzetbegliem.lv; “Viegli palīdzēt” un virkne citu. Šīs un citas organizācijas Eiropas Savienībā sadarbojoties nodrošinās efektīvu atbalsta sniegšanu Ukrainā.  

Turklāt pēdējo dienu laikā arvien vairāk sociālajos medijos parādās viltus profili, kuri it kā vāc dažādu palīdzību Ukrainai, bet patiesībā tās ir krāpniecības shēmas. Tādēļ labāk sadarboties ar Latvijā zināmām organizācijām.  

 

! Atturēsimies no nevēlamas pašdarbības, lai neradītu haosu un sastrēgumus pie Ukrainas robežām.

! Sniegsim palīdzību cieņpilni un tā, lai tas būtu droši gan devējiem, gan saņēmējiem.

! Lieki nesteigsimies un atcerēsimies, ka ukraiņu tautai visu veidu palīdzība būs nepieciešama ilgā laika periodā. Naudas ziedojumi un dažādas lietas noderēs bēgļiem, kad viņi ieradīsies mūsu valstī. Dažādu veidu atbalstu vajadzēs arī, lai atjaunotu dzīvi Ukrainā.

 

Lapas informācija atjaunota:    24.05.2022