Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Iecavā apzagti divi īpašumi

04.10.2022 0

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī saņemta informācija 12 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā reģistrēti divi administratīvie pārkāpumi. Reģistrēti trīs ceļu satiksmes negadījumi bez fiziski cietušām personām.

29. septembrī Bauskas iecirknī vērsās 1987. gadā dzimusi sieviete, kura šogad no augusta līdz septembrim peļņas nolūkos interneta vidē veikusi darījumus ar kriptovalūtu. Izmantojot uzticēšanos, sievieti maldināja par darbībām kriptovalūtas tirgū, kā rezultātā no viņas izkrāpa 1560 eiro, kas tika pārskaitīti uz ārzemju bankas konta numuru. Policijā par krāpšanu sākts kriminālprocess.

Kā liecina sākotnējā informācija, 30. septembrī ap pulksten 9.30 Bauskā vīrietis vadīja automašīnu „Renault Megane Scenic” pa Zaļo ielu un uzbrauca gājējam, kurš šķērsoja ceļa braucamo daļu pa gājēju pāreju. Autovadītājs likumsargiem skaidroja, ka esot bijusi slikta redzamība, jo saule spīdējusi tieši acīs, un viņš nav pamanījis personu uz gājēju pārejas. Negadījumā gājējs guva traumas un tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likumam par ceļa nedošanu gājējiem, kuri šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju, transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 15 līdz 70 eiro.

Kā liecina sākotnējā informācija, no 30. septembra līdz 1. oktobra rītam Iecavā no angāru teritorijā esoša auto pārvadātāja tika nozagta 1990. izlaiduma gada automašīna „Audi 80”, kam nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana un valsts tehniskā apskate. Policijā par transportlīdzekļa zādzību sākts kriminālprocess.

1. oktobrī Bauskas novada Brunavas pagastā, sabojājot piekaramās atslēgas trīs ārdurvīm, iekļūts saimniecības ēkā, no kuras nozagtas alumīnija kannas, trimmeris un zāģis. Nodarīts materiālais zaudējums 900 eiro vērtībā. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

1. oktobrī Bauskas novada Vecumnieku pagastā tika nozagts pelēks velosipēds „Stinger”. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

1. oktobrī Bauskas novada Iecavas pagastā, uzlaužot ārdurvis, iekļūts dzīvoklī, no kura nozagti 80 kilogrami kartupeļu, makšķere, akustiskā sistēma un 140 eiro. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

1. oktobrī Bauskas novada Vecumnieku pagastā vīrietis vadīja automašīnu „Opel Meriva”, būdams 1,92 promiļu reibumā. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Kā liecina sākotnējā informācija, 1. oktobrī Bauskas novada Bārbeles pagastā vīrietis vadīja velosipēdu, būdams 0,65 promiļu reibumā. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 40 eiro.

2. oktobrī Bauskas iecirknī vērsās vīrietis, kurš atsaucies sludinājumam interneta vietnē „Facebook” un 29. septembrī veicis 105 eiro pārskaitījumu par transportlīdzekļa „Audi 80” stūres iegādi, tomēr prece līdz šim brīdim nav saņemta. Policijā par krāpšanu sākts kriminālprocess.

Kā liecina sākotnējā informācija, 2. oktobrī Bauskā sieviete vadīja automašīnu „Audi A6 Avant” pa Pionieru ielu un, transportlīdzeklim atrodoties kustībā, nebija piesprādzējusies ar drošības jostu. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Valsts policija atgādina, ka par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies, transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 30 līdz 70 eiro. 

Dace Kalniņa
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    04.10.2022