Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Pieslēgt vai nepieslēgt apkuri?

05.10.2022 0

SIA ‘’Iecavas siltums’’ ir pilnībā gatava jaunajai apkures sezonai. Centralizētā siltumapgāde Iecavā ir videi draudzīga, jo ilgtspējīga ražošana tiek nodrošināta, izmantojot atjaunojamos energoresursus.

Pieslēgt vai nepieslēgt apkuri?

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija nosaka un uzrauga centralizētās siltumapgādes uzņēmumu tarifus. Straujās svārstības dabasgāzes tirgū nespēja būtiski ietekmēt SIA “Iecavas siltums” tarifu, jo izmantojam plašu kurināmā dažādību. Sabiedrības veiksmīgas izvēlētās biznesa stratēģijas rezultātā, savlaicīgi pārejot uz gandrīz pilnīgu dabasgāzes aizvietošanu ar šķeldu, ir izdevies nepieļaut strauju siltumenerģijas tarifa kāpumu, ņemot vērā būtisku dabasgāzes cenu palielināšanos.  Līdz ar to SIA “Iecavas siltums” saviem klientiem var nodrošināt stabilu un prognozējamu siltumenerģijas tarifu. Vairāk par siltumenerģijas tarifiem var lasīt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas mājaslapā.

Pašlaik Iecavas pilsētā siltumenerģijas tarifs ir 64,29 EUR/MWh. No 17. oktobra siltumenerģijas tarifs būs 68,42 EUR/MWh - tas būs zem vidējā siltumenerģijas tarifa valstī.

Atdzisušu ēku uzsildīšana izmaksā dārgāk

Iestājoties samērā vēsam laikam, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās palielinās mitruma daudzums dzīvokļos. Mājās ir izveidojusies situācija, kurā daļa iedzīvotāju vēlas pieslēgt apkuri, bet citi - vēl nē, aizbildinoties ar ekonomiju. Tomēr tas ir maldīgs pieņēmums, jo, vilcinoties ar apkures pieslēgšanu, ēkas pēc vasaras sezonas atdziest un pastiprināti uzņem mitrumu. Tas ne tikai nenāk par labu ēku konstrukcijām, bet arī palielina nepieciešamo siltumenerģijas daudzumu, lai ēku uzsildītu. Atdzisušas ēkas uzsildīšanai līdz komforta līmenim būs jārēķinās ar lielāku siltumenerģijas patēriņu, lai izspiestu aukstumu un mitrumu no ēku sienām, kas nozīmē lielākas siltumenerģijas izmaksas. Pārejas periodā daudzi izmanto elektriskos sildītājus savu īpašumu apkurināšanai. Bet jāatceras, ka elektrības cena ir gandrīz četras reizes lielāka par siltumenerģijas cenu. Uzņēmums vērš uzmanību uz faktu, ka tie, kuri cietīsies līdz pēdējam, nepieslēdzot apkuri, riskē ne vien ar to, ka var sākties pelēšana un būs nodarīts kaitējums veselībai, bet arī nākotnē var nākties veikt pamatīgākus remontdarbus.  Uzņēmums iesaka savlaicīgi uzsildīt mājas līdz komforta līmenim, lai mazinātu siltumenerģijas izmaksas aukstajā periodā.

Vēsturiski apkures sezona tiek sākta tad, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīd zem +8 grādiem. Taču tās mājas, kuras vēlas pieslēgt apkuri agrāk, var pieteikt pakalpojuma saņemšanu, vēršoties pie sava apsaimniekotāja SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība”.

Andis Kaspars
SIA "Iecavas siltums" pagaidu valdes loceklis
Lapas informācija atjaunota:    05.10.2022