Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ar LMT atbalstu Iecavā tiks realizētas piecas iedzīvotājiem nozīmīgas ieceres

12.06.2015 0

Ceturtdien, 11. jūnijā, Iecavas novada domē tika paziņoti pieci «Latvijas Mobilā Telefona» (LMT) projektu konkursa «LMT Latvijai» uzvarētāji.

Ar LMT atbalstu Iecavā tiks realizētas piecas iedzīvotājiem nozīmīgas ieceres
FOTO: Diāna Špoģe

Pateicoties LMT piešķirtajam finansējumam, Iecavas hokeja klubs iegādāsies hokeja aprīkojumu, biedrība «RaDam» iegādāsies aprīkojumu pasākumu rīkošanai, Sporta klubs «Drostalas» rīkos jāšanas sporta sacensības, PII «Dartija» tiks izveidota sajūtu taka, savukārt Iecavas internātpamatskolā tiks izveidots rotaļu un spēļu komplekss.

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās LMT viceprezidente Laura Keršule, Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis, LMT biznesa klientu centra «Panorāma» vadītāja Evita Beņķe un projekta finālisti. «LMT vienmēr ir bijis svarīgi labas domas pārvērst darbos, tādēļ esam gandarīti atbalstīt Iecavas novada iedzīvotājiem būtisku projektu īstenošanu,» saka LMT viceprezidente Laura Keršule.

Visi septiņi saņemtie projektu pieteikumi tika izvirzīti iedzīvotāju balsojumam, ko varēja veikt elektroniski, Iecavas novada domē vai ar īsziņas starpniecību. Apkopojot elektronisko un klātienes balsojumu, tika noteikti pieci konkursa uzvarētāji, par kuriem kopumā balsots vairāk nekā 4000 reižu.

Viens no uzvarētājiem ir biedrības «Iecavas hokeja klubs» iesniegtais projekts «Aprīkojuma iegāde biedrības «Iecavas hokeja klubs» hokeja veiklības, ripas dribla un metienu precizitātes stafešu rīkošanai Iecavas novadā». Biedrības pārstāvji stāsta, ka ir ļoti laimīgi par LMT sniegto iespēju, jo tas nozīmē, ka, kopā ar Iecavas novada domes rīkotajā konkursā iegūto līdzfinansējumu, viņi savas ieceres varēs īstenot jau šovasar. Viņi ir pārliecināti, ka Iecavas sabiedrībai ir nepieciešama lielāka sportisko aktivitāšu dažādība visos gadalaikos. Iegūtais finansējums ir 1900 eiro.

Tie cilvēki, kam tuvāka ir māksla, varēs iesaistīties biedrības «RaDam» organizētajos mākslas pasākumos, jo biedrība ieguva 1590 eiro finansējumu projektam «Drošam un ērtam radošumam». Biedrības pārstāve Ginta Zaumane:«Mums ir patiess prieks, ka cilvēki atbalstīja mūsu projektu!» Projekta ietvaros iecerēts iegādāties teltis radošām aktivitātēm, galdus, krēslus un molbertus. Šāds aprīkojuma komplekts būs mobils un uzstādāms daudzos pasākumos kā nodrošinājums radošām darbnīcām un izstādēm neatkarīgi no laika apstākļiem.

Biedrības «Sporta klubs «Drostalas»» iesniegtais projekts «Sacensības jātnieku sportā «Drostalu kauss 2015»» ieguva 1761,23 eiro lielu finansējumu.  «Drostalu» saimniece Linda Arāja ir ļoti pateicīga tiem, kas atbalstīja šo projektu, jo viņai tas ir īpašs. «Sacensības notiktu arī tad, ja mēs neiegūtu šo finansējumu. Tikai tad tās izskatītos pavisam citādāk,» stāsta Linda. «Šis finansējums ļaus mums uzrīkot zaļumballi sacensību dalībniekiem, aicināt labus tiesnešus, kā arī atbalstīt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, sacensību laikā sagādājot šiem cilvēkiem nepieciešamās ērtības.» Vēl projekta ietvaros ir plānots rīkot amatnieku un lauku labumu tirdziņu, radošās darbnīcas un gleznu izstādi.

PII «Dartija» iesniegtais projekts «Sajūtu taka» ieguva finansējumu 682,30 eiro apmērā. Kā skaidro projekta iesniedzēja Svetlana Lejniece, izmantojot taku, tiks popularizēts veselīgs un aktīvs dzīvesveids un bērni tiks motivēti pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šī «sajūtu taka» veicinās stājas attīstību, līdzsvara un koordinācijas izjūtu uzlabošanos un pozitīvu emociju daudzveidošanos. Taka būs pieejama visiem bērnudārza audzēkņiem, kā arī viņu vecākiem, brāļiem un māsām kopīgos pasākumos. Jaunizveidotā sajūtu taka būs paredzēta ne vien bērnu un pieaugušo veselības stiprināšanai, bet arī dabas materiālu izzināšanai un zaļās domāšanas veicināšanai.

«Vesels kustībā!» ir Iecavas internātpamatskolas iesniegtais projekts, kas paredz rotaļu un spēļu kompleksa izveidi. Internātskolā bērniem, kuri dzīvo internātā, brīvā laika pavadīšanai, svarīgi piedāvāt fiziskas aktivitātes ar jauniem elementiem un iespējas, kas veicinātu veselīga dzīvesveida izpratni, kā arī bērnu uzturēšanos svaigā gaisā. Kā skaidro skolas grāmatvede Arnita Kauķe, šo projektu ir paredzēts īstenot līdz šī gada septembrim, lai jauno mācību gadu varētu iesākt ar jaunu un skaistu rotaļu laukumu.

«Vēlos pateikt paldies gan LMT, gan, protams, projektu pieteicējiem, kuri nāca ar savām iniciatīvām. Esmu patīkami pārsteigts par iedzīvotāju aktivitāti arī balsošanas gaitā. Visi pieteikumi bija īstenošanas vērti, un tas pierāda, ka novadā ir nepieciešams īstenot projektus, kuriem pašvaldībai ne vienmēr pietiek laika un naudas. Tagad visi gaidīsim rezultātus,» tā Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis.

Diāna Špoģe
Lapas informācija atjaunota:    12.06.2015