Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

FK Iecava U-10 komanda - Latvijas čempioni telpu futbolā!

18.03.2019 0

13. martā Smiltenē notika telpu futbola finālturnīrs 2009. gadā dzimušajiem futbolistiem. Piedalījās septiņas šī vecuma spēcīgākās Latvijas komandas.

FK Iecava U-10 komanda - Latvijas čempioni telpu futbolā!
FOTO: no FK Iecava arhīva

Ceļazīme uz lielo finālturnīru bija jānopelna reģionālajās sacensībās. FK Iecava futbolisti pirms trijām nedēļām triumfēja Zemgales čempionātā un bija vienīgā komanda no Zemgales reģiona, kas tika uz finālturnīru.

Finālturnīrs Smiltenē izvērtās ļoti garš. Lai noskaidrotu labāko komandu, reglaments paredzēja, ka komandas nospēlēs katra ar katru un pēc iegūtajiem punktiem tiks noskaidrota labākā komanda. Turnīrā piedalījās septiņas komandas - katra reģiona (Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes, Rīgas un Ziemeļaustrumu) uzvarētāji, kā arī turnīra organizētāju komanda. Līdz ar to katrai komandai vajadzēja aizvadīt sešas spēles.

Pirmajā spēlē mūsu puišiem pretī stājās Jēkabpils SS futbolisti. Sākumā futbolistu darbībā bija jūtams liels uztraukums, kas traucēja spēlēt labu futbolu. Pamazām mūsu futbolisti iejutās un iesita trīs bezatbildes vārtus, uzvarot spēlē ar 3:0.

Starplaiks līdz otrajai spēlei pret FK Futbola Parks iecavniekiem bija jāgaida piecu spēļu garumā. Iespējams, tas nedaudz ietekmēja spēles sākumu, jo spēli pārliecinošāk un agresīvāk uzsāka pretinieki. Vēlāk FK Iecava komandas uzbrukumi palika arvien bīstamāki. Bumba vairakkārt trāpīja pa vārtu stabu un dažreiz šķita, ka bumbai nav, kur likties, kā tikai vārtos, bet tā nenotika, un spēle beidzās ar bezvārtu neizšķirtu, ar ko vairāk bija apmierināti pretinieki.

Trešā spēle bija pret mājinieku komandu - Smiltenes BJSS, kas tobrīd bija līderpozīcijā, uzvarot pirmajās trijās spēlēs ar vienādu rezultātu 1:0. Šo spēli Iecavas futbolisti uzsāka daudz labāk nekā iepriekšējo, kas ļāva ātri tikt pie vairākiem gūtiem vārtiem. Spēle beidzās ar pārliecinošu uzvaru 4:1.

Nākamajā spēlē pret Kuldīgas NSS mūsu puiši turpināja iepriekšējā spēlē iesākto, neatstājot pretiniekam kaut mazas cerības uzvarēt. Rezultāts 3:0 pilnīgi atspoguļoja uz laukuma notiekošo. Šī uzvara pacēla mūsu komandu uz pirmo vietu turnīra tabulā.

Pārējās komandas zaudēja punktus savstarpējās spēlēs, tāpēc, uzvarot savā pirmspēdējā spēlē, FK Iecava futbolisti varēja nodrošināt sev 1. vietu. Spēlē pret Balvu SC iecavnieki diezgan ātri izvirzījās vadībā ar 2:0. Vēlāk vienus vārtus pretinieki atspēlēja, bet mūsu puiši spēja nosargāt uzvaru un kļūst pārējām komandām nesasniedzami. Pēdējā spēlē, kura vairs neko neizšķīra, iecavnieki ar 1:0 apspēlēja TFS Nikars-Vanagi, vēl vairāk palielinot starpību no pārējām komandām.

 

Spēļu rezultāti:

FK Iecava – Jēkabpils SS  3:0

FK Iecava – FK Futbola Parks 0:0

FK Iecava – Smiltenes BJSS 4:1

FK Iecava – Kuldīgas NSS 3:0

FK Iecava – Balvu SC 2:1

FK Iecava – TFS Nikars/Vanagi 1:0

 

Turnīra tabula:

Komanda                                spēles   punkti

  1. FK Iecava                          6          16
  2. Smiltenes BJSS                 6          10
  3. Balvu SC                            6          9
  4. FK Futbola Parks                6          9
  5. Kuldīgas NSS                      6          7
  6. Jēkapbils SS                       6          5
  7. TFS Nikars-Vanagi               6          2

 

FK Iecava pārliecinoši triumfēja finālturnīrā, kļūstot par labāko U-10 vecuma komandu Latvijā. Par Latvijas čempioniem kļuva: Niklāvs Neimanis, Lam Nguyen Tran, Kristaps Kancāns, Kristofers Pavārs, Gustavs Kohanovičs, Deivids Baltrušaitis, Dāvis Albiņš, Matīss Vītols, Markuss Tribers,  Dominiks Druviņš un  Ēriks Levans. Par vērtīgāko spēlētāju komandā tika atzīts Deivids Baltrušaitis.

Treniņos padarītais darbs atmaksājās sacensībās. Pateicamies puišiem par paveikto un esam lepni par Iecavas spēlētāju lielo panākumu, kas puišiem dos vēl lielāku motivāciju trenēties un tiekties pēc jauniem mērķiem. Pateicamies arī vecākiem par atbalstu un pozitīvu atmosfēru sacensībās.

Andrejs Tiščenko
komandas treneris
Lapas informācija atjaunota:    18.03.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…