Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Pārvar šķēršļus kopā ar suņiem

23.05.2019 0

18. maijā Iecavas novadā norisinājās Zemgales kinoloģiskā kluba (ZKK) rīkotās sacensības «MINI Biatlons ar suni’2019» divarpus kilometru sķēršļu distancē.

Pārvar šķēršļus kopā ar suņiem
FOTO: no ZKK albuma

Sacensībām bija reģistrēti gandrīz 60 dalībnieki dažādās vecuma un sagatavotības grupās, tai skaitā četras iecavnieces, informē ZKK valdes priekšsēdētāja Aina Korņejeva. Brīvprātīgajam darbam  sacensību organizācijā un tiesāšanā tika iesaistīti astoņi Iecavas novada jaunieši un četri pieaugušie.

Biatlona dalībniekiem trasē kopā ar suni bija jāpārvar desmit dažādi šķēršļi, ieskaitot peldēšanu, šaušanu, smaguma vilkšanu, kāpšanu virvē un citus.

Biatlona sacensībās tiek vērtēts cilvēka un suņa komandas darbs, izņemot tādus šķēšļus, kas sunim nav pa spēkam, - šaušana un kāpšana virvē. Par šķēršļu apiešanu vai neprecīzu izpildi dalībnieki saņēma soda laikus, kas tika summēti ar distances veikšanas laiku un veidoja dalībnieka rezultātu. Par neprecīzu mērķa sašaušanu dalībnieki saņēma soda apļus, kas bija jāveic kopā ar suni.

Vecuma grupā Jaunietes 13-18 gadi startēja trīs iecavnieces. 1. vietu izcīnīja Kate Monika Korņejeva ar rotveileru Ultru, 2. vietu - Amanda Jakobi ar Doru, bet 3. vietu - Arta Volkova ar rotveileru Džeku.

Iecavniece Dace Renebuša ar rotveileru Quadru startēja lielākajā Tautas sieviešu grupā, uzrādot sesto labāko laiku no 11 dalībniecēm un veica četrus precīzus šāvienus mērķī no pieciem, saņemot tikai vienu soda apli.

Tā kā sacensībās ir gaidīti visdažādākie suņi, gan lieli, gan mazi, pārbaudīt savus spēkus sacensību trasē var mēģināt jebkurš saimnieks kopā ar savu mīluli.  Amanda Jakobi ar Doru suņu sacensībās piedalījās jau ceturto reizi, divas no tām - biatlonā. Iepriekšējā biatlonā distance bija garāka – četri kilometri, šoreiz īsāka, toties klāt nākuši papildus pārbaudījumi. «Biatlonā visgrūtākais ir šaušana, šoreiz – pirmo reizi arī rāpšanās pa virvi, kas iepriekš nebija,» atzīst Amanda. «Jau mēnesi pirms sacensībām gatavojāmies, vakaros skrējām pa mežu un parku.»

Par ZKK aktivitātēm Amanda uzzinājusi Iecavas Jauniešu centrā. Ieinteresējis arī aicinājums darboties kā tiesneša palīdzei. Tajās reizēs, kad jauniete pati ir dalībnieku vidū, tiesāšanā viņa var iesaistīties tikai ar mazākiem darbiņiem, taču sacensību organizēšanā pienākumu netrūkst, tāpēc no svara ir katrs brīvprātīgais palīgs.

Amanda kā priekšrocību uzsver arī to, ka jauniešiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt suņu skoliņu «Salmiņos». Tur saimnieks iemācās komunicēt ar savu suni, dzīvnieks apgūst, kā izpildāmas dažādas komandas. Pašlaik no skološanās gan paņemts neliels pārtraukums, jo Amanda mācās tehnikumā un nevar izbraukāt uz nodarbībām, bet vasarā plāno skološanos atsākt.

Nākamās suņu sporta sacensības Iecavas novadā norisināsies 27. jūlijā, un tas būs pirmais Latvijas čempionāts šķēršļu skrējienā «Biatlons ar suni’2019», kuram jau šobrīd dalību ir pieteikuši sportisti no trim valstīm.

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    23.05.2019