Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecavas novadam astoņas medaļas, divas no tām - zelta

08.07.2019 0

5.-7. jūlijā norisinājās šīs vasaras lielākais sporta notikums Latvijā – VIII Jaunatnes olimpiāde. Lielāko daļu sporta veidu šoreiz pie sevis uzņēma Jelgavas pilsēta.

Iecavas novadam astoņas medaļas, divas no tām - zelta
FOTO: B. Logina

Iecavas novada sporta skolas «Dartija» direktore Baiba Gāga novērojusi sakritību – šī bija astotā olimpiāde, un Iecavas novada sportisti tajā izcīnījuši astoņas medaļas. Pavisam šajā sporta notikumā, kas norisinās reizi divos gados, piedalījās gandrīz 2800 jaunie sportisti no 77 Latvijas novadiem un pilsētām. Medaļu kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Rīgas pilsētas jaunie sportisti, savukārt Iecavas novads ierindojies 24. vietā, kas ir ļoti labs rādītājs. Baiba Gāga teic paldies visiem treneriem, kas sagatavoja sportistus šiem nozīmīgajiem startiem – vieglatlētikas treneriem Dacei Vizulei un Valdim Šustam, galda tenisa trenerim Egmontam Cildermanim, basketbola trenerim Vilnim Gailumam un stenda šaušanas trenerim Dainim Upelniekam.  Jaunatnes olimpiādes pirmo trīs vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām un diplomiem, 4.–6. vietas ieguvēji - ar diplomiem.

Turpinot treneres Baibas Gāgas darba gaitās iedibināto tradīciju, pirmās pie olimpiādes godalgām tika Iecavas novada galda tenisistes. Interesanta sakritība, ka iecavniecēm vispirms pretī stājās konkurentes no Salaspils, kuru trenere tagad ir bijusī B. Gāgas audzēkne Baiba Bogdasarova.

Komandu kopvērtējumā Iecavas novada sportistes - Rēzija Meļķe, Līva Bogdanoviča un Ance Šastakoviča - atzina tikai rīdzinieču un Preiļu novada jauniešu pārākumu. Cīņā par 3. vietu iecavnieces uzvarēja Kuldīgas novada komandu.

Galda tenisistu treneris Egmonts Cildermanis atzīst, ka pirms olimpiādes mērķis bijis iekļūšana labāko trijniekā. «Labas sakritības un labas spēles gadījumā varējām pacīnīties par augstāku vietu. Varējām nospēlēt vēl labāk, bet esmu gandarīts arī par 3. vietu. Pirms sacensībām meitenēm bija liela «mandrāža», ko radīja pienākuma un atbildības sajūta. Kad pirmās spēles pret Salaspili uzvarēja, tad atraisījās. Cīnoties pret līdzvērtīgāku pretinieku, bija bail kļūdīties, bet izdevās saņemties un sakostiem zobiem izcīnīt komandai uzvaru.

Ļoti labs sasniegums ir Rēzijas 4. vieta individuālajā vērtējumā. Pirms turnīra iznāca tikai daži treniņi, jo Rēzija bija prom dejošanas festivālā. Bet varbūt tas arī nāca par labu. Arī pēc savas pieredzes zinu: reizēm noder, ka esi «svaigs», «iztīrījis» galvu, tad rodas cita enerģija. Šoreiz par Rēzijas izredzēm individuāli biju skeptiskāks, taču viņa sev noticēja un ceturtdaļfinālā uzvarēja liepājnieci, ar kuru pēdējā laikā bija spēlējusi līdzvērtīgi.»

Izpildot maksimāli iespējamo, olimpiskajā sešniekā iekļuva arī Līva Bogdanoviča: individuālajā vērtējumā viņai 5.vieta.

Vieglatlētu trenere Dace Vizule: «Vēlējāmies augstākus rezultātus, tomēr prieks par izcīnītajām medaļām un vairāku sportistu iekļūšanu olimpiskajā sešniekā.»

Jau otro reizi Latvijas Jaunatnes olimpiādē piedalījās Sandis Šaškovs, kurš šoreiz vēlējās izcīnīt čempiona titulu. Lodes grūšanā 2.vieta ar rezultātu 14,06 m, par vairāk nekā metru atpaliekot no personiskā rekorda (15,52 m). «Vienīgais, kas izdevās, bija pēdējais grūdiens. Ietekmēja nogurums, jo iepriekšējā dienā biju pēc darba un vakarā atklāšanas ceremonijā bija jānes novada karogs. Domāju, ka nepaspēju atpūsties. Augšdaļai bija spēks, bet kājas - kā vate. Gribējās 1.vietu, taču…» Nākamajā olimpiādes dienā Sandim 4.vieta diska mešanā (40,93 m).

Amanda Hilda Gromova šobrīd ir ātrākā skrējēja Latvijā savā vecuma grupā. Olimpiādē sportistei 1.vieta 200 m (25,46 sek.) un 2.vieta 400 m (58,07 sek.) skriešanā. Amanda Hilda ir priecīga par izcīnīto čempiona titulu, tomēr vīlusies, ka neizdevās sasniegt Eiropas sacensībām noteikto kvalifikācijas rezultātu. «Ja olimpiādē būtu piedalījusies galvenā konkurente no Rīgas, varētu ar viņu pacīnīties un tiekties uz augstāku rezultātu.»

Paulai Emīlijai Retiķei 2.vieta lodes grūšanā (12,84 m) un 3.vieta diska mešanā (33,18 m).

Gustavam Riekstiņam 5.vieta 100 m (11,49 sek.) un 6.vieta 200 m (23,63 sek.) skriešanā.

Gvido Miezeram 4. vieta 110 m barjerskrējienā (15,62 sek.) un 5. vieta 400 m barjerskrējienā (58,05 sek.).

Katei Monikai Korņejevai 7. vieta diska mešanā (28,26 m).

Neskatoties uz ilggadējo pieredzi basketbola trenera darbā, Vilnim Gailumam šī bija pirmā Jaunatnes olimpiāde, kurā piedalījās viņa audzēkņi, jo iepriekš dalībniekiem noteiktie dzimšanas gadi «iekrita» Voldemāra Pāruma audzēkņiem. Šogad Iecavas novadu olimpiādes 3x3 basketbolā pārstāvēja Gatis Dumbris, Arnolds Grīslītis, Henrijs Pļaviņš un Ralfs Andris Štrauss.

Puišiem bija jāpielāgojas gan vējainajiem laikapstākļiem āra laukumā, gan spēlei telpās, jo pirmajā dienā stiprā lietus dēļ tika mainīts sacensību kalendārs un norises vieta.

«Ar konkurentiem no 2.divīzijas varam pacīnīties, bet 1.divīzijas basketbolisti mums tomēr nav pa spēkam,» atzina V. Gailums.

29 komandas vispirms spēlēja savu grupu ietvaros. Iecavnieki uzvarēja Jūrmalas pilsētu un Talsu novadu, bet zaudēja Ventspils un Jēkabpils pilsētas, kā arī Kuldīgas un Gulbenes novadam, tādējādi savā grupā ierindojoties 5. vietā, kas nedeva iespēju pacīnīties par augstākām vietām. Kopvērtējumā iecavnieki ierindojās 18. vietā.

Priecīgas ziņas no olimpiskās šautuves: Iecavas novada sportisti izcīnījuši zeltu un bronzu apaļajā stendā! Sveicam Oskaru Pudņiku (1.vieta) un Renāru Voroškovu (3.vieta).

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    08.07.2019
TWITTER
Iecavas novads
28 mai
Iecavas centrā, teritorijā starp daudzdzīvokļu ēkām, izveidota jauna atpūtas zona rotaļām un sportiskajām aktivitāt… https://t.co/tPwDQqmebG