Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

«Biatlons ar suni» - lieliska izklaide gan dalībniekiem, gan skatītājiem

31.07.2019 0

Sestdien, 27. jūlijā, ar Iecavas novada pašvaldības un Latvijas kamanu suņu sporta federācijas atbalstu norisinājās Zemgales kinoloģiskā kluba rīkotās sacensības - pirmais Latvijas čempionāts «Biatlonā ar suni 2019» piecu kilometru garā sarežģītu šķēršļu distancē.

«Biatlons ar suni» - lieliska izklaide gan dalībniekiem, gan skatītājiem
FOTO: Zigmunds Klušs

Sacensībām bija reģistrēti 98 dalībnieki dažādās vecuma un sagatavotības grupās no visām trim Baltijas valstīm - Lietuvas (11), Igaunijas (4) un Latvijas (83), kuru skaitā bija arī deviņi iecavnieki. Sacensību organizēšanā un tiesāšanā tika iesaistīti arī brīvprātīgā darba veicēji - astoņi Iecavas novada jaunieši un četri pieaugušie. Pasākumu kopumā apmeklēja vairāk nekā 300 cilvēku.

Biatlona dalībniekiem trasē kopā ar suni bija jāpārvar 18 dažādi šķēršļi, ieskaitot peldēšanu, šaušanu, smaguma vilkšanu, kāpšanu pāri četrus metrus augstam trijstūrim, rāpšanos virvē un citus.

Biatlona sacensībās tiek vērtēts cilvēka un suņa komandas darbs, izņemot tādus šķēršļus, kas sunim nav pa spēkam: šaušana, lielā trijstūra šķērsošana un kāpšana virvē. Par šķēršļu apiešanu vai neprecīzu izpildi dalībnieki saņēma soda laikus, kas tika summēti ar distances veikšanas laiku un veidoja dalībnieka rezultātu. Par neprecīzu mērķa sašaušanu dalībnieki saņēma soda apļus, kas bija jāveic kopā ar suni.

Bērnu grupā (8-12 gadi) startēja divi Iecavas novada pārstāvji:

2. vieta zēnu grupā - Ralfam Korņejevam ar rotveileru Oka, veicot mērķī divus precīzus šāvienus no pieciem;
2. vieta meiteņu grupā - debitantei suņu sportā Kerijai Jarošēvicai ar basendži Rici.

Spēcīgo un skaitliski lielo Jauniešu grupu (13-18 gadi), kurā startēja 13 dalībnieces, pārstāvēja četras Iecavas novada jaunietes - Amanda Jakobi, Arta Volkova, Kate Monika Korņejeva un Alise Kante. Labāko rezultātu no viņām šajā grupā uzrādīja Kate Monika Korņejeva ar Aļaskas haskiju Kovbojs, iegūstot 5. vietu un precīzi sašaujot visus piecus mērķus. Par precizitāti šautuvē K. M. Korņejevai piešķirta papildu balva.

Divi iecavnieki - Edijs Lācis un Daniels Renebušs - drosmīgi debitēja biatlonā Tautas grupā vīriešiem (14), sacenšoties ar spēcīgiem un pieredzējušākiem skrējējiem no citiem kinoloģiskajiem klubiem. Labāko rezultātu no abiem uzrādīja Edijs Lācis ar Aļaskas haskiju Godža - 9. vieta ar precīziem četriem šāvieniem no pieciem.

Iecavniece Dace Renebuša ar rotveileru Quadra startēja biatlonā jau otro reizi pārstāvētākajā Tautas grupā sievietēm (17) un ieguva 8. vietu, veicot četrus precīzus šāvienus mērķī no pieciem.

Komandu vērtējumam bija pieteiktas 14 komandas no dažādiem suņu sporta klubiem. Zemgales kinoloģiskā kluba sportisti tika sadalīti trijās komandās - katrā pa trim sportistiem: ZKK Sporta, ZKK un ZKK 1. Komandu vērtējumā ZKK Sporta komanda ieguva 1. vietu. Komanda ZKK ar lielāko precīzo šāvienu skaitu visu komandu vērtējumā (5+5+4) ieguva 6. vietu, kuru pārstāvēja iepriekš minētie iecavnieki Kate Monika Korņejeva, Edijs Lācis un baldonietis Uldis Kuklis, bet vecuma ziņā jaunāko sportistu komanda (17, 19 un 20 gadi) ZKK 1 ierindojās pirmspēdējā vietā.

Zemgales kinoloģiskais klubs aicina Iecavas novada iedzīvotājus aktīvi pavadīt brīvo laiku ar saviem četrkājainajiem draugiem - suņiem un izmēģināt savus spēkus suņu sportā. Suņu sporta veidos suņa izmēram un šķirnei/bezšķirnei nav nozīmes. Sunim ir jābūt labi audzinātam un jāprot adekvāti izturēties pret cilvēkiem un sugas brāļiem.

Atgādinām, ka Iecavas novadā deklarētiem bērniem no 8 gadu vecuma un jauniešiem līdz 17 gadiem dalība Zemgales kinoloģiskā kluba organizētajās sacensības ir bez maksas.

Informācija par klubu un sacensībām atrodama interneta vietnē - www.zkk.lv

 

Aina Korņejeva
ZKK valdes priekšsēdētāja
Lapas informācija atjaunota:    31.07.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 feb
Lieliska iespēja paklausīties klavierspēli! 🎵 https://t.co/VVVxjWunDD