novads
Seko: twitter facebook rss instagram

«Dartijas» basketbolisti LBL-3 sezonu sāk ar uzvaru

03.10.2019 0

Basketbola klubs «Dartija» savā pirmajā 2019./2020. gada sezonas Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas regulārā čempionāta spēlē 2. oktobrī savu skatītāju priekšā ar 80:70 pieveica komandu «Rīga/Jugla». Rezultatīvākais iecavniekiem bija Gundars Brička, kurš sakrāja 23 punktus.

«Dartijas» galvenais treneris Voldemārs Pārums sākuma sastāvā sūtīja Gundaru Bričku, Gati Justoviču, Robertu Biconu, Tomu Ziemeli un Aldi Beitiņu.

Pirmajās piecās spēles minūtēs iniciatīva piederēja gados jaunajiem rīdziniekiem, kuri vienu brīdi atradās vadībā ar +5, taču jau pirmās ceturtdaļas vidū iecavnieki izlīdzināja rezultātu 9:9, izvirzījās vadībā un tā arī vairs vadības grožus pretiniekiem neatdeva. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 22:13 par labu «Dartijai». Otrajā spēles nogrieznī, kad laukumā vairāk tika iesaistīti rezervisti, notika līdzīga spēle, un pēc pirmā puslaika Iecavas basketbolisti saglabāja nelielu pārsvaru – 41:33.

Otrā puslaika sākums mājiniekiem izdevās ļoti veiksmīgs. Piekopjot presingu visā laukumā, ātri auga iecavnieku pārsvars, un pēc trešās ceturtdaļas «Dartija» atradās komfortablā vadībā ar 65:47. Lai arī pēdējā pamatlaika ceturtdaļā «Juglas» basketbolisti atspēlēja astoņus punktus, tomēr uzvaru apdraudēt viņiem neizdevās. BK «Dartija» svinēja jaunās LBL-3 sezonas pirmo uzvaru ar 80:70.

Gundars Brička sakrāja 23 punktus un izcīnīja 12 atlecošās bumbas. Nauris Bikovs palīdzēja ar 13 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, bet Guntim Banderam 10 punkti un 10 bumbas zem groziem. Tikmēr Gatis Justovičs sakrāja astoņus punktus, 10 rezultatīvas piespēles, izcīnīja septiņas atlecošās bumbas un pārtvēra trīs piespēles.

Nākamo LBL-3 čempionāta spēli BK «Dartija» aizvadīs 8. oktobrī, kad izbraukumā tiksies ar BK «Salaspils» vienību, bet nākamā mājas spēle paredzēta 16. oktobrī sporta namā «Dartija», kad būs jāmērojas spēkiem ar «Jelgava/BJSS» vienību. Spēles sākums plkst. 20.30.

BK «Dartija» - «Rīga/Jugla» 80:70 (22:13, 19:20, 24:14, 15:23)

«Dartija»: G.Brička 23 p. + 12 ab, N.Bikovs 13 p. + 7 rp, G.Banders 10 p. + 10 ab, G.Justovičs 8 p. + 10 rp + 7 ab + 3 pb, J.Tiltiņš 8 p., R.Bicons 6 p., T.Ziemelis 5 p. + 6 ab, A.Beitiņš 4 p., K.Niedra 3 p., R.Sopko, E.Klāsups., N.Kļaviņš.