novads
Seko: twitter facebook rss instagram

BK «Dartija» uguņo un izcīna graujošu uzvaru

31.10.2019 0

Ļoti rezultatīvs sniegums izdevies basketbola kluba «Dartija» spēlētājiem, kas Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas regulārā čempionāta spēlē 30. oktobrī savā laukumā ar 118:70 sakāva BJBS «Rīga».

Iecavas komandā trīs spēlētāji guva 20 vai vairāk punktu, savukārt visa vienība demonstrēja ļoti augstu metienu precizitāti.

Viesu komanda, kuras kodolu veido 2001.–2004.gadā dzimuši basketbolisti, izvirzījās vadībā ar 4:0 un pēc mirkļa jau 6:2, taču pirmās ceturtdaļas trešajā minūtē «Dartijas» basketbolisti izlīdzināja rezultātu un strauji ieguva solīdu pārsvaru. Pēc pirmajām desmit nospēlētajām minūtēm tablo vēstīja 32:19 – vadībā mājinieki. Arī otrajā ceturtdaļā Voldemāra Pāruma vadītie vīri darbojās pārliecinoši un agresīvi, raženi krājot punktus un sparīgi darbojoties aizsardzībā. Pēc puslaika «Dartijas» pārsvars jau bija sasniedzis 26 punktus.

Trešajā ceturtdaļā iecavnieki turpināja tikpat apņēmīgi. Gundars Briča atklāja ceturtdaļu ar divu punktu guvumu. Vienā no nākamajām epizodēm aizsardzībā pretinieku metienu bloķēja Jānis Eiduks, kurš realizēja divpunktu metienu un panāca jau +30. Kopumā Iecavas basketbolisti šajā spēles nogrieznī sakrāja 28 punktus, bet viesiem ļāva gūt tikai deviņus. Pēdējā ceturtdaļā, kad abu komandu treneri laukumā deva lielāku spēles laiku tālākiem rezervistiem, spēle nedaudz izlīdzinājās, taču «Dartija» uzvarēja arī šajā ceturtdaļā, un visā mačā - 118:70.

Jānis Eiduks kaldināja uzvaru ar 28 gūtajiem punktiem un 11 izcīnītajām bumbām. Gundara Bričkas rēķinā 27 punkti, deviņas bumbas zem groziem un septiņas pārķertas piespēles. Edžus Kauķis no divpunktu zonas realizēja sešus no sešiem metieniem un protokolā atzīmējās ar 21 punktu.

Pēc piecām aizvadītām spēlēm LBL-3 regulārajā čempionātā BK «Dartija» ar četrām uzvarām un vienu zaudējumu ieņem 1. vietu Rietumu zonā. Iecavniekiem turpmākās trīs spēles jāaizvada pret krietni rūdītākiem pretiniekiem. «Dartijas» nākamā spēle paredzēta 8.novembrī, kad izbraukumā būs jātiekas ar pērnā gada vicečempioniem BK «Jaunpils». Savukārt nākamā mājas spēle «Dartijas» sporta namā plānota 13.novembrī, kad iecavnieki mērosies spēkiem ar «Tukums/TSS».

BK «Dartija» - BJBS «Rīga» 118:70 (32:19, 31:18, 28:9, 27:24)