Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Latvijas atklātais čempionāts spēka trīscīņā - starptautisko sacensību zīmē

14.11.2019 0

2. novembrī Iecavas vidusskolas telpās norisinājās GPC Latvijas atklātais čempionāts spēka trīscīņā, svara stieņa spiešanā guļus un push&pull disciplīnās.

Latvijas atklātais čempionāts spēka trīscīņā - starptautisko sacensību zīmē
FOTO: no SK FORTE IECAVA albuma

Sacensībās, kuras organizēja sporta klubs „FORTE IECAVA”, piedalījās ap 80 sportistu.

2019.gada GPC Latvijas čempionāts vairāk līdzinājās starptautiska mēroga sacensībām, jo dalībnieku vidū bija 7 sportisti no Lietuvas, 2 no Igaunijas, 2 no Polijas un 7 no Kanādas. Kanādas un Polijas komandas pārstāvēja Kanādas un Polijas NATO spēku karavīri, kuri pašlaik atrodas Ādažos. Viņiem līdzi bija ieradies arī prāvs pulks atbalstītāju, kurus varēja dzirdēt atbalstām savējos visu sacensību garumā.

Interesantas sacensības izvērtās sievietēm.

Spēka trīscīņai bija pieteikušās 13 daiļā dzimuma sportistes. Sešas pārstāves uz sacensībām bija atvedusi mūsu nu jau bijusī novadniece Anželina Romanoviča. Anželina Rīgā strādā par fiziskās sagatavotības treneri, kā arī organizē un vada seminārus par fizisko sagatavotību.

Vairākās svara kategorijās sacensību gala rezultātus starp 1.vietu un 2.vietu šķīra tikai 10 kg. Pietupienu vingrinājumā lielāko svaru 110 kg uzrādīja Regīna Puķe no Ozolnieku sporta kluba „Mālzeme”, otrā ar 105 kg bija Darja Balašova no sporta kluba „TITAN”, 100 kg – Lietuvas pārstāvei Daļai Jakucionienei. 

Svara stieņa spiešanas vingrinājumā labāko rezultātu uzrādīja Regīna Puķe (pacelti 70 kg). Otrā - Polijas pārstāve Dorota Kocknehta (65 kg), trešais labākais rezultāts Darjai Balašovai.

Pēc diviem vingrinājumiem lielākajai daļai sportistu bija līdzīgi sacensību rezultāti. Medaļu sadalījumu sacensībās noteica vilces vingrinājums. Lielāko svaru pacēla Daļa Jakucioniene - 145 kg, 125 kg pacēla Julija Usoviča (sporta klubs „DECALIFTING”), 122,5 kg - Regīna Puķe. Šīs sportiste arī izcīnīja savās svara kategorijās 1. vietas.

Arī absolūtajā vērtējumā sievietēm rezultāti bija blīvi: 1. Darja Siņicina (sporta klubs „DECALIFTING”), 2. Daļa Jakucioniene (sporta klubs „LTU MONSTER”), 3. Diāna Ulmkalne (sporta klubs „DECALIFTING”).

Ne mazāk spraigas bija sacensības vīriem.

Tika laboti vairāki Latvijas rekordi. Pietupienu disciplīnā sevi kā vienu no pašreiz stiprākajiem spēka trīscīņniekiem Latvijā pieteica sporta kluba „FORTE IECAVA” sportists Intars Baumanis, pietupjoties ar 300 kg smagu stieni un atkārtodams savu labāko rezultātu. Intars sacensībās mēģināja pietupties ar 312,5kg smagu stieni, bet diemžēl piegājiens netika ieskaitīts. Sportista personīgais svars sacensībās bija 76,1k g.

Sacensību lielākais rezultāts Jurim Meijam no Saldus. Sportists veiksmīgi pietupās ar 302,5kg. Saldus sportista personīgais svars bija 135,4 kg. Labākajam kanādiešu sportistam Darryl Comeault izdevās pacelt 260 kg smagu stieni, bet lietuviešiem labākais pietupienu vingrinājumā bija Modests Beinoravičus ar 270 kg.

Spiešanas vingrinājumā dominēja kaimiņzemes sportisti. 190 kg padevās Edgaram Stasiukevičum, otrais ar paceltiem 187,5 kg - Modests Beinoravičus, trešais - Andris Dilāns no Kuldīgas.

Vilces vingrinājumā nekādu pārsteigumu nebija. Vislielāko svaru izdevās pacelt Jurim Meijam no Saldus – 302,5 kg. Modestam Beinoravičum izdevās pacelt 285 kg. Iecavnieks Intars Baumanis pacēla 270 kg, atkārtodams savu labāko sacensībās sasniegto rezultātu. Par absolūti stiprāko sportistu, ņemot vērā vecuma un svara koeficientus, pacelto svaru summu, sacensībās tika atzīts Intars Baumanis. Iecavnieks summā savāca 720 kg.

Atsevišķi absolūtais vērtējums pa vecuma grupām izskatījās šādi:

Jaunieši: 1. Artis Venskus (Ķekava); 2. Kevins Romans (Kuldīga); 3. Mareks Lapsenieks (Saldus)

Juniori: 1. Intars Baumanis (Iecava); 2. Tyler Vincent (Kanāda)

Seniori: 1. Modests Beinoravičus (LTU); 2. Denis Korohods (SK MĀLZEME); 3. Audrius Dilginas (LTU)

Vīrieši: 1. Juris Meija (Saldus); 2. Edgars Stasiukevičus (LTU); 3. Andris Dilāns (Kuldīga)

Komandu vērtējumā: 1. SALDUS ATLĒTS, 2. LTU MONSTER, 3. DECALIFTING, 4. CANADA NATO FORCES, 5. SK MĀLZEME, 6. RMY GYM, 7. KULDĪGA, 8. POLAND, 9. FORTE IECAVA, 10. ĶEKAVA, 11. FK TITAN.

Svara stieņa spiešanas disciplīnā dominēja Igaunijas un Lietuvas sportisti. Vislielāko svaru sacensībās pacēla igaunis Raiko Barissov 252,5 kg. Otram Igaunijas sportistam Ardo Lilleorgam izdevās pacelt 220 kg. Lietuviešu līderis Evalds Cerņausks pacēla 210 kg, bet Aļus Fomins ar paceltiem 205 kg otrais stiprākais lietuviešu rindās. Labākais no latviešiem bija iecavnieks Renārs Žogla ar paceltiem 200 kg, kas ir jauns personīgais rekords. Linardam Rācenim 195 kg, Edgaram Peterlevicam – 192,5 kg.

Sieviešu konkurencē striprākā bija Alīna Isidorova ar paceltiem 70 kg, otrā -poliete Dorota Kockneht 65 kg,  lietuviete Daiva Calnariene ar 55 kg bija trešā labākā.

ABSOLŪTAJĀ VĒRTĒJUMĀ sportistu izvietojums bija šāds:

Sievietes: 1. Alīna Isidorova (OLYMP); 2. Dorota Kochnecht (POL); 3. Daiva Calnariene (LTU).

Jaunieši: 1. Sandis Šaškovs (Bauska); 2. Aleksandrs Kriušovs (Bauska); 3. Vladislavs Savenko (Līvāni).

Seniori: 1. Aļus Fomins (LTU); 2. Olegs Illarionovs (SK Mālkane); 3. Georgijs Stoļerovs (Līvāni).

Vīrieši: 1. Raiko Barisovs (EST); 2. Evalds Cernauskas (LTU); 3. Ardo Lilleorgs (EST).

Komandu vērtējumā: 1. LTU MONSTER; 2. BAUSKA; 3. SK MĀLZEME; 4. TEAM CORSA; 5. LĪVĀNI; 6. KULDĪGA; 7. OLYMP; 8. FK TITAN; 9. FORTE IECAVA; 10. TM; 11.POLAND

PUSH&PULL vingrinājumā dominēja Latvijas sportisti. Sievietēm stiprākā bija OLYMP pārstāve Irina Žuka 225 kg (spiešanā - 65kg, vilkmē – 160 kg). Otrajā vietā Svetlana Dobrjakova, summā 177,5 kg (spiešanā – 55 kg, vilkmē – 122,5) no OLYMP, trešā Nensija Vjaksa 170 kg (spiešanā – 55 kg, vilkmē – 115 kg) no SK Mālzeme.

Senioru ieskaitē lieliski startēja spēkavīrs Mareks Leitis, kopsummā savācot 482,5 kg (spiešanā – 222,5 kg, vilkmē - 260), otrs labākais rezultāts Olegam Illarionovam, kopsummā savācot 390 kg (spiešanā – 190 kg, vilkmē – 200 kg). Vīru konkurencē lietuvietim Evaldam Cerņauskam 450 kg (spiešanā - 210 kg, vilkmē – 240 kg). Otrais un trešais labākais rezultāts kuldīdzniekiem Edgaram Peterlevicam - kopsummā 447,5 kg (spiešanā - 192,5 kg, vilkmē – 255 kg) un Andrim Dilānam - 440 kg (spiešanā – 180 kg, vilkmē – 260 kg).

Junioru konkurencē uzvarētājam Uldim Ķiplokam no Gulbenes īstu konkurenci pretinieki sastādīt nevarēja. Uzvarētājs kopsummā savāca 490 kg (spiešanā - 190 kg, vilkmē – 300 kg), tuvākie sekotāji kanādieši Džošua Bergins un Kīgens Hants attiecīgi savāca 295 kg un 345 kg kopsummā.

Stāvā sajūsmā par sacensību norisi un atmosfēru sacensībās bija Kanādas sportisti. Viņi pateicās par lieliskajām sacensībām un uzaicināja biedrību novadīt Ziemassvētku kausa sacensības NATO spēku bāzē Ādažos.

Biedrības SK FORTE IECAVA pārstāvji vēlas pateikties atbalstītājiem: par lieliskām balvām sacensībās parūpējās AS BALTICOVO, dāvinot sportistiem savus produktus; dzeramo ūdeni sportistiem nodrošināja AS ALDARIS; ēdināšanas pakalpojumus sacensībās sniedza SIA HERCOGS XII no Bauskas.

Vislielāko paldies biedrība saka Iecavas vidusskolai par telpām, kā arī jauniešiem Sandim Brūverim, Vadimam Almašijam, Kristapam Dzenuševam, Ralfam Žoglam, Mihailam Leončenko un Robertam Miervaldim Stančikam par ieguldīto darbu sacensību organizēšanā un norisē.

Vairāk foto - šeit.

Andis Kaspars
Biedrības SK FORTE IECAVA valdes priekšsēdētājs
Lapas informācija atjaunota:    14.11.2019
TWITTER
Iecavas novads
02 jūl
Turpinot ieguldīt arvien jaunās tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, olu un olu produktu ražotājs AS «Balticovo» 1.… https://t.co/R2LNm0aMZu