novads
Seko: twitter facebook rss instagram

«Dartijas» basketbolisti LBL3 čempionātā izcīna pārliecinošu uzvaru

15.11.2019 0

Basketbola klubs «Dartija» Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas čempionātā 13. novembrī savā laukumā ar 96:67 sakāva pērnās sezonas bronzas medaļu ieguvējus BS «Tukums/TSS».

Spēles rezultātu ar precīzu soda metienu atklāja «Dartija» veterāns Aldis Beitiņš. Turpinājumā iecavnieki veica 15:2 izrāvienu. Taču ar to vis mājinieki neapstājās. Pirmās ceturtdaļas noslēgumā sekoja tālmetienu lietus: realizējot piecus trīspunktu metienus, «Dartijas» basketbolisti pirmo ceturksni noslēdza sev par labu ar 29:10.

Gundars Brička ar diviem precīziem trejačiem turpināja iesākto otrās ceturtdaļas sākumā. Viņam palīdzēja gan Jānis Eiduks, gan Gatis Justovičs. Pie pirmajiem punktiem tika arī Maksims Husko, saspēles vadītājs, Jelgavas BJSS absolvents, kurš debitēja «Dartijas» rindās šajā spēlē. Puslaikā, ejot atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja 53:33 – vadībā Voldemāra Pāruma trenētie Iecavas basketbolisti.

Trešajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās, abām komandām gūstot pa 19 punktiem, bet pamatlaika noslēdzošajā ceturtdaļā iecavnieki savu pārsvaru palielināja vēl par deviņiem punktiem, tukumniekus apspēlējot ar rezultātu 96:67 un izcīnot piekto uzvaru LBL-3 čempionātā.

«Dartijas» uzbrukuma līderis Gundars Brička aizvadīja sezonas labāko maču, gūstot 36 punktus un izcīnot 10 atlēkušās bumbas, turklāt gūstot punktus ar ļoti augstu metienu precizitāti. Viņa cīņu biedram Jānim Eidukam šoreiz 20 punkti un astoņas bumbas zem groziem. Savukārt Gatis Justovičs guva 14 punktus, izcīnīja deviņas bumbas zem groziem un atdeva piecas rezultatīvas piespēles. Debitants, divdesmit gadus vecais Maksims Husko, kurš ir gan ar LBL, gan ar LBL-2 pieredzi, guva astoņus punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva trīs piespēles.

BK «Dartija» ar piecām uzvarām un diviem zaudējumiem LBL-3 Rietumu zonā ieņem 4. vietu. Priekšā atrodas «Jaunpils» ar bilanci 6–1, kā arī «Talsi» un «East Ball», kurām ir pa sešām uzvarām sešās spēlēs. Iecavas komandai nākamā spēle jāaizvada 22. novembrī, kad izbraukumā būs jāmērojas spēkiem ar spēcīgo «Talsu» vienību, savukārt nākamā mājas spēle paredzēta 24. novembrī, kad savā laukumā būs jāuzņem principiālie pretinieki no Bauskas.

BK «Dartija» - BS «Tukums/TSS» 96:67 (29:10, 24:23, 19:19, 24:15)