novads
Seko: twitter facebook instagram

BK «Dartija» LBL3 sezonu turpina spēcīgi

23.01.2020 0

Divas ļoti pārliecinošas uzvaras izcīnījis basketbola kluba «Dartija», kas Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas čempionātā ar 101:82 izbraukumā pieveica «Jelgava/BJSS», bet, savu fanu atbalstīti, mājas zālē ar 89:69 apspēlēja spēcīgo «Jaunpils» vienību.

14. janvāra spēlē pret jelgavniekiem BK «Dartijas» komandai bija jāiztiek bez pirmā saspēles vadītāja Gata Justoviča, Jāņa Eiduka un Gunta Bandera. Spēles pirmais puslaiks arī neizdevās īpaši veiksmīgs, kuru savā labā ar 50:41 noslēdza «Jelgava/BJSS» spēlētāji. Spēles pārtraukumā «Dartijas» galvenais treneris spēja motivēt komandu, kas iznāca laukumā jau ar citiem apgriezieniem. Iecavas basketbolisti trešajā ceturksnī pretinieku grozā salādēja 32 punktus, bet mājiniekiem ļāva gūt tikai septiņus, atstājot pretinieku nelielā nokdaunā. Atlikušajā mača daļā «Dartijas» vīri spēja noturēt iekrāto pārsvaru un izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 101:81.

Gundars Brička nepilnās 32 minūtēs guva 32 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas. Tikmēr Nauris Bikovs teicami izmantoja robus sastāvā un uzņēmās līdera lomu, sakrājot 20 punktus, kā arī izcīnot septiņas bumbas zem groziem un veicot septiņas rezultatīvas piespēles. Sezonas rezultatīvākā spēle arī Jānim Tiltiņam, kurš guva 15 punktus.

Savukārt cīņā par ērtāku pozīciju turnīra tabulā 22. janvāra mājas spēlē BK «Dartija» izcīnīja uzvaru pret vienu no sīvākajiem konkurentiem BK «Jaunpils» ar 89:69. Iecavas komanda šoreiz spēlēja optimālajā sastāvā un tas nesa augļus, aizvadot vienu no sezonas kvalitatīvākajam un skatāmākajām spēlēm, neliekot faniem tribīnēs vilties.

Šoreiz G. Bričkas kontā 21 punkts, astoņas bumbas zem groziem, trīs pārtvertas bumbas, kā arī divas reizes bloķēti pretinieku metieni. Jānis Eiduks pievienojās ar 20 gūto punktu ražu, bet Gatis Justovičs sakrāja 18 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Pēc izcīnītajiem panākumiem «Dartija» LBL-3 Rietumu zonā ar 13 uzvarām un trīs  zaudējumiem pakāpusies uz 2. vietu. Nākamo spēli iecavnieki aizvadīs 2. februārī, kad izbraukumā būs jātiekas ar «Tukumus/TSS» vienību, bet 6. februārī viesos būs jāmērojas spēkiem ar «SC Mēmele/Bauskas BJSS-2». Mūsu vienībai regulārajā čempionātā atlikuši seši mači, un marta vidū sāksies izslēgšanas spēles. Iecavnieki dalību izslēgšanas spēlēs jau ir nodrošinājuši.

«Jelgava/BJSS» - BK «Dartija» 82:101 (21:20, 29:21, 7:32, 25:28)