novads
Seko: twitter facebook instagram

«Dartija» LBL3 regulārā čempionāta izskaņā izcīna svarīgu uzvaru

21.02.2020 0

Basketbola klubs «Dartija» 19. februārī savā laukumā Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas regulārā čempionāta spēlē ar 90:84 uzvarēja «East-Ball», noturot 2. vietu LBL3 Rietumu zonas turnīra tabulā. Iecavniekiem regulārajā čempionātā atlikušas divas spēles ar turnīra pastarītēm.

«Dartijas» basketbolisti, kas līdz šim sezonas laikā savu skatītāju priekšā nav piedzīvojuši zaudējuma rūgtumu, kā ierasts pirmo ceturtdaļu iesāka ar lielu enerģiju, kas realizējās arī rezultātā. Iecavas komanda pirmās desmit minūtes noslēdza savā labā ar 27:18. Otrajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās (23:23), un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 50:41.

Trešo ceturtdaļu «Dartijas» spēlētāji atkal iesāka apņēmīgi ar mērķi palielināt punktu pārsvaru. Vienu brīdi mūsu vīri atradās vadībā ar +17, tomēr Rīgas komandas basketbolisti ar to nesamierinājās  un pēc trešās ceturtdaļas, ko uzvarēja «Dartija» ar 25:20, ceturtajā sāka atspēlēties. Lai arī «East-Ball» spēlētāji strauji samazināja rezultāta starpību, pašā spēles izskaņā Iecavas kluba pieredzējušākie vīri nokārtoja uzvaru ar 90:84.

Gundars Brička sakrāja 26 punktus, realizējot sešus tālmetienus un izcīnot septiņas atlēkušās bumbas. Gatis Justovičs guva 21 punktu, izcīnīja septiņas bumbas zem groziem un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, bet Jānis Eiduks izcēlās ar 15 punktu guvumu.

Pēc izcīnītās uzvaras pār galvaspilsētas komandu BK «Dartija» LBL3 Rietumu zonas turnīra tabulā ieņem 2.vietu. Atlikušajā regulārajā čempionātā atlikušas divas spēles pret komandām, kas ieņem pēdējās divas vietas, – BJBS «Rīga» un «Jūrmala/JSS». Abi mači notiks izbraukumā.

LBL3 regulārais čempionāts noslēgsies līdz 15. martam, kad sāksies izslēgšanas spēļu turnīrs. Tajā iekļuvis arī Iecavas klubs un uzsāks cīņu par LBL3 čempionu titulu astotdaļfinālā. Mūsu vienības pretinieki vēl nav zināmi, taču līgas nolikums paredz, ka astotdaļfinālā pāra uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā. Ceturtdaļfinālu un pusfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijā līdz kādas komandas divām uzvarām, bet čempions  - sērijā līdz trīs uzvarām (bronza - līdz divām uzvarām).

BK «Dartija» - «East-Ball» 90:84 (27:18, 23:23, 25:20, 15:23)