Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iepriekšējā sezona ir izdevusies

07.06.2021 0

Linards Jaunzems un Dāvis Geks basketbola karjeru uzsāka Iecavas novada sporta skolā «Dartija». Pievērsties šim sporta veidam aicinājis puišu pirmais treneris Voldemārs Pārums. Basketbolam joprojām ir galvenā loma abu sportistu dzīvē.   

Iepriekšējā sezona ir izdevusies
FOTO: no basketbolistu personiskā arhīva

Linards Jaunzems (25) jau otro sezonu spēlē Pērnavas komandā «Pärnu Sadam», kuras sastāvā šopavasar kļuva par Igaunijas Basketbola līgas vicečempionu. Linarda enerģija gan aizsardzībā, gan uzbrukumā ļauj viņam izcelties vairākos statistikas rādītājos un palīdz komandai kāpināt savu varējumu. 

Sportists uzskata, ka iepriekšējā sezona noteikti ir vērtējama ar plusa zīmi: «Personīgais sniegums bija labs, kaut noteikti varēja labāk. Arī komandas sniegums varēja būt daudz labāks, jo nosacīti izpildījām vienu no trim mērķiem. Mērķi bija uzvara trīs turnīros, taču Igaunijas kausā netikām finālā, savukārt Final6 apvienotajā līgā netikām četriniekā. Taču pats galvenais bija tikt Igaunijas līgas finālā, ko arī izdarījām un spējām izrādīt pienācīgu pretestību Tallinas «Kalev/Cramo» komandai! Tā ka ar mainīgām sekmēm, bet vienu finālu tomēr nopelnījām.

Mani plāni attiecībā uz basketbolu noteikti nemainīsies: turpināšu strādāt, lai pilnveidotu sevi, turpināšu spēlēt un sasniegt jaunas virsotnes. Pastāv iespēja, ka arī nākamajā sezonā spēlēšu Pērnavas komandā.»

Aizvadītā sezona Linardam bija pirmā pilnā sezona kā profesionālim, tādēļ jūnija sākumā sportists apciemoja savu pirmo treneri Voldemāru Pārumu un kā mazu pateicību gan trenerim, gan sporta skolai uzdāvināja «Pärnu Sadam» formastērpu. Dažas sportista vecās treniņformas nonāks arī pie jaunajiem sporta skolas censoņiem. Arī pirms trim gadiem, sadarbojoties ar Latvijas Universitātes komandu, Linards kā piemiņas velti pasniedza V.Pārumam LU spēļu kreklu (attēlā blakus).  

 

Dāvis Geks (25) pērn pievienojās basketbola klubam «Liepāja», un aizvadīto sezonu viņš vērtē kā izdevušos: «Kluba izvirzītos mērķus sasniedzām. Lielākais sasniegums šogad bija iespēja cīnīties par bronzu LBL čempionātā, ko diemžēl pārtrauca saistībā ar Covid-19 saslimšanu Ogres komandas spēlētāju rindās. Bet galu galā Latvijas Basketbola savienība piešķīra abām komandām dalīto 3./4. vietu. Lielu zaudējumu šajā sezonā nebija, jo tajās spēlēs, kurās vajadzēja uzvarēt, pārsvarā arī vienmēr uzvarējām.

Savu devumu šajā sezonā vērtēju kā izdevušos. Statistika arī bija daudz labāka nekā citus gadus. Protams, gribējās nedaudz stabilāku sniegumu, bet galu galā esmu ļoti apmierināts ar sezonu. Mani lielākie plusi laukumā ir trīspunktu metienu realizēšana un spēle aizsardzībā - segt pretinieku līderus. Un, protams, uzņemties izšķirošos metienus spēļu beigās. Vēl gribētu attīstīt vairāk spēli viens pret vienu un individuālo meistarību: driblu, ātrumu un metienu pēc izskriešanas no aizsega.

Pašlaik man ir vēl viena gada līgums ar «Liepāju» un, visticamāk, turpināšu spēlēt turpat, ja vien, protams, nebūs kāds labāks piedāvājums.»

Jāpiebilst, ka Dāvis šosezon iekļauts arī Latvijas Basketbola līgas simboliskajā pieciniekā. Geks deviņos mačos guvis vidēji 11,3 punktus spēlē, izcīnījis 3,6 bumbas zem groziem un 4,4 reizes rezultatīvi piespēlējis. Simboliskajā pieciniekā iekļauti arī divi čempionvienības «VEF Rīga» spēlētāji - Kails Olmens un Maikls Kaizers -, «Ventspils» spēlētājs Kristofers Kofijs un Kristaps Dārgais no «Ogres».

 

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    07.06.2021