Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Pašvaldības atbalsts palīdz kaldināt jauno talantu panākumus

17.01.2022 0

Piektdien, 14. janvārī, Latvijas Šaušanas federācijas pateicību Iecavas apvienības pārvaldes vadītājam Normundam Vāveram pasniedza olimpietis, stenda šāvējs un treneris Dainis Upelnieks.

Pateicība izteikta par finansiālo atbalstu šaušanas sporta klubam “Zirnieki”, kas piešķirts atbilstoši pašvaldības noteikumiem “Par pašvaldības atbalstu sporta veicināšanai Iecavas novadā". Finansējums izmantots jauno Iecavas talantu sagatavošanā, munīcijas iegādei, šautuves izmaksām, dalībai sacensībās. «Šaušanas sports nav lēts, tāpēc atbalsts ir ļoti nozīmīgs. Līdzfinansējums ļauj biežāk trenēties, un tas, protams, uzlabo sportistu konkurētspēju,” uzsver D. Upelnieks, kurš jauniešu trenera darbu uzsācis 2019. gadā pēc Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas absolvēšanas.

Pašlaik viņa paspārnē trenējas vairāki jaunieši līdz 20 gadu vecumam, no tiem divi talantīgi iecavnieki, ar kuriem Dainis saista lielas cerības. 15 gadus vecā Santa Upelniece jau uzrādījusi teicamus rezultātus, kļūstot par Latvijas čempioni sieviešu konkurencē un kopvērtējumā gan meiteņu U-20, gan sieviešu ranga tabulā ieņem 2. vietu. Savukārt Raiens Lukass Kukutis vecuma grupā U-20 kļuvis par Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvēju un arī šī vecuma ranga tabulā ieņem 3. vietu.

Treneris nolēmis jaunos sportistus sparīgi virzīt arvien tuvāk jebkura sportista lielākajam mērķim - dalībai Olimpiskajās spēlēs. Bet līdz tam jākaldina šaušanas prasmes gan treniņos, gan piedaloties dažāda mēroga sacensībās.

Siltajā laikā sportistu sagatavošana notiek Garozas apaļā stenda šautuvē, bet tagad, ziemā, sportisti trenējas uz šaušanas simulatora. Jau februāra beigās Dainis Upelnieks plāno doties uz treniņnometni Kiprā un līdzi ņemt arī kādu no jaunajiem sportistiem, lai uzsāktu klātienes treniņus pirms sezonas sākuma. Marta otrajā nedēļā turpat, Kiprā, notiks Pasaules kausa 1. posms stenda šaušanā. 

Anta Kļaveniece
Bauskas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    18.01.2022