Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Uzņēmumi vēlas piesaistīt jaunus kolēģus

30.04.2019 0

Jau sesto pavasari pēc kārtas Jelgavā norisinājušās Uzņēmēju dienas Zemgalē. Šogad Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētais pasākums 26. un 27.aprīlī tika veidots kā biznesa un karjeras iespēju festivāls.

 

Uzņēmumi vēlas piesaistīt jaunus kolēģus
FOTO: Beata Logina

Zemgales Olimpiskajā centrā eksperti runāja par inovācijām, bet darba meklētājiem bija iespēja apmeklēt vakanču gadatirgu. Abas dienas notika uzņēmēju, izglītības iestāžu un skolēnu mācību uzņēmumu izstāde. Kā jau ierasts, ikviens interesents varēja iepazīt, degustēt un iegādāties mājražotāju un amatnieku produkciju.

Iecavas novada kopstendā, kuru finansēja (1210 EUR) novada pašvaldība, bija pārstāvēti četri uzņēmumi. Dalība Uzņēmēju dienās tiem dod iespēju reklamēt savus produktus, kā arī risināt darbaspēka problēmu. Darbspējīga vecuma cilvēki turpina doties prom no Latvijas, un tas ietekmē uzņēmumu attīstību. Atrast kvalificētus darbiniekus ir sarežģīti, tāpēc uzņēmumiem jādomā, kā rūpēties par esošajiem darbiniekiem, kā piesaistīt jaunus un ieviest tehnoloģijas, kas ļautu paaugstināt darbības efektivitāti.

Gatavojas pārejai uz tetrapakām

«Asociējam sevi kā daļu no Iecavas, tāpēc esam šeit,» atzina AS «Balticovo» pārstāvji, kas strādāja novada kopstendā. Šoreiz uzņēmums vairāk sevi akcentēja kā lielu darba devēju. «Mums nepieciešami ražošanas strādnieki cehos: operatori, krāvēji. Administrācijā – ražošanas ceha vadītājs un iepirkumu daļas vadītājs, pastāstīja personāla daļas vadītāja Līga Lazdāne. «Aicinām pie sevis arī jaunos censoņus – studentus, kas meklē prakses iespējas. Šobrīd ir divas pozīcijas praksei – grāmatvedībā un loģistikā.»

Domājot par jaunumiem produkcijā, AS «Balticovo» gaida jauno iekārtu pankūku mīklas pildīšanai tetrapakās. Līdz ar to pirms pāris gadiem ieviestās olas formas pudeles tiks izņemtas no apgrozības. «Tetrapakas ir sen zināms, ērti lietojams un atzīts pasaules trends. Tirdzniecības vietas jau paudušas atzinību gaidāmajam iepakojumam, jo tas ir ērtāk izvietojams plauktos. Plašākai publikai jauno zīmolu plānojam rādīt vasaras beigās,» skaidroja Agnese Krīgerte, mārketinga projektu vadītāja asistente.

Joprojām «Balticovo» sortimentā ir čaumalu olas, vārītās olas, lobītās olas, šķidrie olu produkti, piemēram, olu baltums un plāno pankūku mīkla. Nesen uzņēmuma teritorijā svinīgi ielikta kapsula un uzsākta būvniecība, lai izveidotu kūtis vistu turēšanai ārpus sprostiem. Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, pieprasījums pēc tā vēl ir mazs, bet, tā kā līdz pat 70% no saražotās produkcijas «Balticovo» eksportē, uzņēmumam jābūt gatavam apmierināt ārvalstu prasības.

Darbs piemērots arī sievietēm

SIA «Vizulo» piedalījās Uzņēmēju dienās, lai piesaistītu jaunus kolēģus un reklamētu sevi vietējā reģionā. «Nu jau esam diezgan labi zināmi Rīgā, citur Latvijā un Eiropā, bet tepat Iecavā, Jelgavā par mums tomēr daudzi nezina,» sacīja rūpnīcas ražošanas vadītājs Oļegs Junolainens. «Vēlamies pastiprināt savu inženieru komandu, meklējam mehānikas, elektronikas inženierus, kuri studē Jelgavā, Rīgā. Nepieciešami papildspēki arī ražošanā: kvalificēti darbinieki montāžā, metālapstrādē, krāsošanā.»

Uz apmeklētāju jautājumu, vai piedāvātais darbs ir piemērots arī sievietēm, uzņēmuma pārstāvis atbildēja apstiprinoši: «Vairāk nekā puse strādājošo pie mums ir sievietes. Gan administrācijā, gan inženieru komandā, arī ražošanā - pie montāžas līnijas, krāsošanā. Darbs nav fiziski smags, vairāk intelektuāls, ar pirkstiem piņķerīgs. Darbam Rīgas birojā, kur nodarbojas ar pārdošanu, vajadzīgi eksporta menedžeri, cilvēki, kuri izplata mūsu produkciju.»

Strauji augošais tehnoloģiju uzņēmums, kas Iecavas novadā izstrādā un ražo inovatīvu un dizaina LED apgaismojumu, katru gadu paplašina produkcijas klāstu. Šogad plānots ieviest septiņus jaunus produktus. «Esam izsitušies ar ielu un parku gaismekļiem, kas atrodami nu jau vairāk nekā 35 valstīs gan Eiropā, gan pārējā pasaulē. Tālākās vietas ir Peru un Jaunzēlande,» minēja O. Junolainens, norādot, ka «Vizulo» plaši sevi reklamē un meklē jaunus tirgus. Tikko noslēgusies izstāde Austrālijā, bet nu jau uzņēmuma vadība devusies uz izstādi ASV.

Prezentē jaunus toņus

SIA «Linum Color» ar savu preču zīmolu «Paint Eco» ir lielākais dabīgo lineļļas pernicas produktu – krāsas, beices, grīdas eļļas un vaska – ražotājs Baltijas valstīs. Dalība Uzņēmēju dienās ir iespēja parādīt toņu paraugus lielākos izmēros, piemēram, kā tie izskatās apdares dēļiem, grīdai, un izstāstīt klientiem, kā pareizi veikt eļļošanu, vaskošanu un citus apdares procesus. Tāpēc SIA «Linum Color» bijusi pārstāvēta arī citu reģionu Uzņēmēju dienās – Rēzeknē, Valmierā - un piedalījušies arī izstādē «Māja» Ķīpsalā. Vasarā «Paint Eco» būs sastopams dažādos pilsētu svētku pasākumos.

Tirdzniecības pārstāvis Guntars Jaunpujens-Pujens pastāstīja, ka jauns produkts ir grīdas eļļa, kas paredzēta sabiedriskiem objektiem. «Izstrādājam arī mēbeļu eļļu. Krāsu paletē esam ielikuši jaunus toņus – gan krāsai, gan beicei. Piemēram, pelēcīgs, ļoti noturīgs, ar labu pigmenta sastāvu ir jaunais terašu beices tonis Svīre.»

Konkurē ar cenu

Novadu pārstāvēja un savu produkciju popularizēja arī SIA «Iecavnieks&Co». «Turamies pie vecajām vērtībām, kuras pircēji ir iecienījuši,» atzina uzņēmuma tirdzniecības aģents Jānis Jaunzems. «Ejošākās preces ir auksti spiestās eļļas: linu, kaņepju. Ar šo tehnoloģiju ražotajām eļļām varam piedāvāt ļoti labu cenu, jo mēs paši nodrošinām visu procesu no sēklām un audzēšanas līdz izspiešanai, un raušus, kas paliek pāri, izmantojam lopbarībai. Tāpēc šiem produktiem ir salīdzinoši zema cena, par kuru daudzi brīnās. Cena, protams, ir atkarīga no iepakojuma, eļļa stikla pudelēs maksā dārgāk.»

SIA «Iecavnieks&Co» sortimenta paplašināšanai tirdziņos piedāvā gotiņkonfektes, kas tapušas sadarbībā ar SIA «Saldus pārtikas kombināts». Konfektes ar veselām sēkliņām – linu un kaņepju – klienti labprāt izvēlas dāvanām, dažādi apspēlē kaņepju tēmu. Uzņēmuma pārstāvis gan atgādina, ka produkcijas ražošanā tiek izmantotas pārtikas kaņepes. «Mums pasūtītāji ir arī Lietuvā, taču gadatirgos piedalāmies Latvijā. Tirdziņu priekšrocība ir tā, ka varam parādīt visu sortimentu, veikalos tiek tirgota tikai daļa produktu,» tā J. Jaunzems. Par ražotāja cenām SIA «Iecavnieks&Co» produkcija nopērkama gan tirdziņos, gan veikaliņā pie ražotnes, kurš pircējiem atvērts darbdienās no plkst. 9 līdz 15.

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    30.04.2019
TWITTER
Iecavas novads
05 jūn
No trešdienas, 10.jūnija, SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” (DzKS) kase atsāks apmeklētāju apkalpošanu klātienē.… https://t.co/SPGg7m4Iar