Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Ielūdz uz diskusiju “Tu un sociālā uzņēmējdarbība – vai vajag?”

05.09.2019 0

20. septembrī Labklājības ministrija ielūdz ikvienu interesentu uz reģionālo diskusiju “Tu un sociālā uzņēmējdarbība – vai vajag?”, kas norisināsies Jelgavā. 

Tajā varēs uzzināt visu aktuālo informāciju par sociālo uzņēmējdarbību, finansējuma saņemšanu, izprast šīs nozares mītus un realitāti, kā arī dzirdēt sociālā uzņēmēja pieredzes stāstu un piedalīties praktiski radošajā nodarbībā “Iededz sevī sociālā uzņēmēja dzirksti!”.

Pasākums norisināsies no plkst.11:00 līdz 13:30 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Dalība diskusijā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties uz diskusiju var, līdz 17. septembrim aizpildot tiešsaistes anketu. Pieteikuma anketa un programma pieejama http://ejuz.lv/ub8 un Labklājības ministrijas sociālā tīkla Facebook lapā https://www.facebook.com/labklajibasministrija/sadaļā “Pasākumi”. Papildu informācija: Līga Ivanova, liga@sua.lv, 26464686.

Kas ir un kas nav sociālā uzņēmējdarbības Latvijā? Kāda ir pašreizējā situācija un aktuālā statistika par sociālajiem uzņēmumiem Latvijā? Kādus ieguvumus sniedz Sociālā uzņēmuma likums? Kā iegūt sociālā uzņēmuma statusu, un kādas ir biežāk pieļautās kļūdas, pretendējot uz šāda uzņēmuma statusu? – uz šiem jautājumiem atbildes sniegs Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors, Sociālo uzņēmumu komisijas priekšsēdētājs Imants Lipskis. Savukārt AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” Sociālās uzņēmējdarbības daļas vadītāja Kristīne Segliņa pastāstīs par granta saņemšanas nosacījumiem, dalīsies ar ieteikumiem, kā sagatavot veiksmīgus finansējuma pieprasījuma projektus, kā arī atklās biežāk pieļautās kļūdas finansējuma pieprasījuma projektos.

Lai pēc iespējas labāk izprastu sociālā uzņēmuma darbības specifiku, ikdienu un izzinātu šīs nozares būtiskākos izaicinājumus, diskusijā būs iespēja uzklausīt Jelgavas sociālā uzņēmuma “Barboleta” pieredzes stāstu, ko atklās uzņēmuma dibinātāja Baiba Blomniece – Jurāne.

Tāpat diskusijas dalībniekiem būs iespēja piedalīties praktiski radošajā nodarbībā “Iededz sevī sociālā uzņēmēja dzirksti!”, lai trenētos skaidri noformulēt un prezentēt publikai savu sociālā biznesa ideju. Nodarbību vadīs sociālās uzņēmējdarbības vēstniece, Kultūras un mākslas centra “Nātre” vadītāja Dace Indrika. Diskusija noslēgsies ar kopīgām sarunām un debatēm, lai rastu atbildes uz  visiem sev interesējošiem jautājumiem par sociālo uzņēmējdarbību. Diskusiju vadīs Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Liene Reine-Miteva.

Vienlaikus Labklājības ministrija informē, ka no 14. līdz 18. oktobrim visā Latvijā ar dažādām aktivitātēm tiks atzīmēta “Sociālās uzņēmējdarbības nedēļa”, kuras ietvaros trīs dienu garumā - 15., 16. un 17. oktobrī – norisināsies Atvērto durvju dienas sociālajos uzņēmumos, lai ikviens varētu iepazīties un izzināt klātienē, ko piedāvā un kā strādā sociālie uzņēmumi. Plašāka informācija sekos.

Egils Zariņš
Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists
Lapas informācija atjaunota:    05.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
17 okt