Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Olu ražotāji vēlas redzēt olu iepakojuma ilgtspējīgu attīstību

30.09.2019 0

Iepakojuma depozīts, par ko šobrīd notiek diskusijas Saeimā, ir veids kā cilvēkiem likt mainīt paradumus. Olu iepakojumam – gan plastmasas, gan kartona, - ir iespēja būt šķirojamam un tikt pārstrādātam. Par to ir pārliecināts arī Latvijā lielākais olu un olu produktu ražošanas uzņēmums AS “Balticovo”.

“Mūs satrauc tas, ka cilvēki izmet miskastēs olu iepakojumu, kas ir pārstrādājams un atkārtoti izmantojams materiāls, tāpēc viennozīmīgi atbalstām depozīta sistēmu,” viedokli pauda AS “Balticovo” Komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps. 

Pagājušajā nedēļā ANO mītnē Ņujorkā norisinājās klimatam veltīts samits, pulcējot pasaules valstu vadītājus, lai vienotos par rīcību pret globālo sasilšanu. Atmosfēras piesārņojums ir augstāks, kā vēl nekad, tāpēc tiek pieprasīti proaktīvi un efektīvi risinājumi ekosistēmu saglabāšanai, tostarp kļūšanu dabai draudzīgākiem arī ražošanas procesos.

Toms Auškāps atzīst, ka “mūsu uzņēmums mērķtiecīgi strādā pie aprites ekonomikas principu ieviešanas visos darbības ciklos. Kā nozares tirgus līderis ar savu piemēru cenšamies iedvesmot citus ražotājus izvēlēties videi draudzīgus iepakojuma materiālus. Jau vairāk nekā 50 procentus produkcijas iepakojam pārstrādāta kartona materiālā, tāpat arī visi plastmasas iepakojumi ir ražoti no pārstrādātas plastmasas, un ražošanā izmantotā kartona iepakojuma īpatsvars nemitīgi pieaug”.

Zane Zonne
“P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Lapas informācija atjaunota:    30.09.2019
TWITTER
Iecavas novads
16 jan
RT @CVK_zinas: ℹ️ Ir sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem. ✍️ Noskaidro…