Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Iecavas novada uzņēmējiem balvas sadalītas

17.12.2019 0

14. decembrī Iecavas kultūras namā tika godināti ikgadējā konkursa «Iecavas novada uzņēmēju gada balva» uzvarētāji. Vienlaikus tas bija arī pasākums visiem vietējiem uzņēmējiem.

Iecavas novada uzņēmējiem balvas sadalītas
FOTO: Rolands Linejs

Vakara iesākumā sanākušos uzrunāja Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks: «Ar katru gadu komunikācija un sadarbība starp vietējiem uzņēmējiem un pašvaldību kļūst labāka. Ikvienam ir jāsaprot, ka vairāk paveikt, veiksmīgāk problēmas risināt un dzīves apstākļus uzlabot varēsim, ja strādāsim visi kopā. Šodien gan sveiksim tos «darba rūķus», kuri visu gadu ir cītīgi strādājuši, pierādījuši savas spējas un attīstījuši jaunas idejas!»

Pašvaldība godināja konkursa nomināciju uzvarētājus, pasniedzot īpaši šim konkursam darinātas piemiņas veltes. Nominācijā «Gada mājražotājs/ amatnieks» tika sveikta Ginta Zaumane, nominācijā «Gada viesmīlīgākais uzņēmējs» godināja ziedu salonu «Vēja spārni», «Gada skolēnu mācību uzņēmums» - SMU «Tīrumiņš», «Gada pašvaldības partneris» un «Gada uzņēmējs» - AS «Balticovo». Šogad pirmo reizi titula «Gada uzņēmējs» ieguvēju pašvaldība neizpauda līdz pat balvas pasniegšanas brīdim.

Ginta Zaumane darina skaistas rotas, piemēram, jostas, kroņus, piespraudes, auskarus, rokassprādzes, un izšuvumus uz apģērbiem. Ar savu darbu viņa ir pazīstama ne vien Iecavas novadā, bet arī Latvijā un ārpus tās.  Ginta labprāt dalās savās zināšanās ar citiem, rīkojot meistarklases. «Sapņojiet lielus sapņus, izvirziet precīzus mērķus un ļoti daudz strādājiet, lai tos sasniegtu. Paldies Bauskas biznesa inkubatoram, kurš šogad man deva lielu grūdienu un ļāva saprast, ka esmu uz pareizā ceļa. Mans aicinājums: darām, darām kopā un esam kopā lielā Iecavā!» tā G. Zaumane.

Nominācijas «Gada viesmīlīgākais uzņēmējs» pieteikumā bija teikts, ka ziedu salons «Vēja spārni» Iecavā darbojas jau 11. gadu, šajā veikalā katru dienu var iegādāties svaigus ziedus, dāvanas, floristikas piederumus, pasūtīt ziedu pušķus un sēru vainagus. Ziedu salona saimnieces Ingas Oses darinājumi izceļas ar smalku dizainu un gaumi, viņas prasmes ir novērtētas arī profesionāļu vidū.

Skolēnu mācību uzņēmumā «Tīrumiņš» darbojas trīs jaunieši: Matīss Bolšteins, Evita Agate Janušjaviča un Anda Karīna Vanaga. Viņi darina ziepes no dabīgām izejvielām – ziepju masas, kuras sastāvā ir šī sviests, dažādām tējām, maltas kafijas un citām dabīgām smaržvielām. «Tīrumiņa» darinātā produkcija ir saņēmusi atzinību arī Latvijas mērogā.

Šogad pašvaldība nominācijai «Gada pašvaldības partneris» izvirzīja Ziemeļeiropā lielāko olu un olu produktu ražotāju AS «Balticovo». Visa gada garumā uzņēmums ir atbalstījis novadā notiekošos pasākumus un konkursus, ar savu produkciju papildinot dāvanu un balvu klāstu. Jau 2018. gada rudenī uzņēmums parādīja, ka vēlas ar pašvaldību sadarboties – kopīgiem spēkiem tapa plaši apmeklēti «Olu svētki».

««Balticovo» vārdā droši varu teikt, ka sadarbība un komunikācija ar pašvaldību ir ļoti viegla un ērta. Tas ir kā piezvanīt kolēģim uz blakus kabinetu. Domāju, ka kopā mēs varam un darīsim vēl vairāk,» pārliecināta ir AS «Balticovo» mārketinga projektu vadītāja Agnese Krīgerte.

Izvērtējot visus laureātus, konkursa vērtēšanas komisija vienbalsīgi lēma, ka tituls «Gada uzņēmējs» šogad jāpiešķir AS «Balticovo». Daudzu gadu garumā uzņēmums ir saņēmis dažādus Latvijas un starptautiska mēroga apbalvojumus, un šogad nācis klajā ar jaunu produktu līniju «EVA». Saņemot balvu, uzņēmuma komercdirektors Vjačeslavs Kočetkovs uzsvēra, ka tieši iedzīvotāji un uzņēmuma darbinieki ir tie, kas ļauj «Balticovo» augt un piedāvāt kvalitatīvus produktus gan iekšējam, gan starptautiskajam tirgum.

Iespēju sveikt uzņēmējus izmantoja arī LIAA Bauskas biznesa inkubatora vadītāja Kristīna Janušjaviča, kura pasniedza dāvanu Gintai Zaumanei. Savukārt biedrības «Bauskas rajona lauku partnerība» valdes locekle Agita Hauka un administratīvā vadītāja Inese Bramane izteica atzinību uzņēmumam SIA «Ķepas».

Šogad pirmo reizi pasākumu apmeklēja viesi no sadraudzības pilsētas Pasvales (Lietuva). Viņu vidū bija arī uzņēmējdarbības jomas pārstāvji, kuri sveica Iecavas novada «Gada uzņēmēju» un pēc pašu pieredzes atzina - vietējiem uzņēmējiem ir jāturas kopā un biežāk jārīko kopīgi pasākumi.

Ar muzikāliem priekšnesumiem apbalvošanas ceremonijas dalībniekus priecēja vokālās grupas «Carnelian» dalībniece Signija Taraņenko, kā arī Iecavas Mūzikas un mākslas skolas klavierspēles skolotāja Ineta Rozentāle un flautas spēles skolotāja Ilvija Bensone.

Fotogalerija:
Diāna Goldmane
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2019