Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

AS «Balticovo» ziedo pašu saražoto dezinfekcijas līdzekli

26.03.2020 0

Rīcība krīzes laikā skaidri parāda, uz ko ir spējīgs katrs cilvēks un katra organizācija. Pašreizējā ārkārtas situācijā solidāri rīkojas AS «Balticovo», kas dāsni dalās ar pašu saražoto dezinfekcijas līdzekli. Ne velti uzņēmumam pērn novada uzņēmēju konkursā piešķirtas nominācijas «Gada pašvaldības partneris» un «Gada uzņēmējs».

Dezinfekcijas līdzekli savām vajadzībām AS «Balticovo» uzsāka ražot jau pagājušajā gadā, kad iegādājās  speciālu iekārtu no Latvijas uzņēmuma «ECO Forte». Lai pasargātu putnus no bioriskiem (primāri no putnu gripas), kuri paaugstinās rudeņos un pavasaros, gājputniem migrējot, uzņēmumam nepieciešams liels apjoms izsmidzināmā līdzekļa. Tas veidots uz hlora bāzes un, ievērojot attiecīgos lietošanas parametrus, cilvēkiem ir nekaitīgs.

«Viela, ko ražojam, ir hipohlorskābe. Paši savām vajadzībām dienā saražojam 3-5 tonnas un izlēmām, ka aptuveni vienu tonnu dienā esam gatavi ziedot mūsu valstij, kura nonākusi bēdīgi slavenā vīrusa ielenkumā,» stāsta Toms Auškāps, AS «Balticovo» valdes loceklis. Tostarp šajā saspringtajā laikā neatliekamas ir arī rūpes par savu darbinieku veselību un drošību, lai olu produkcijas ražošanas process neapstātos.

Apzinoties, ka valstī trūkst dezinfekcijas līdzekļu, uzņēmums palīdz tām iestādēm, kurām tas kritiski nepieciešams ikdienas darbu veikšanai, turklāt lai darbinieki šajā laikā varētu droši veikt visas nepieciešamās funkcijas. Dezinfekcijas līdzekli saņem medicīnas iestādes, sociālie dienesti un daudz citu valsts un pašvaldību struktūrvienību.

Toms Auškāps neslēpj, ka pēdējās divās nedēļās viņa ikdiena līdzinās zvanu centram. «Uzdevums ir atbildīgs un sarežģīts, jo katru dienu saņemam zvanus teju no visas Latvijas pašvaldībām, ministrijām un citām organizācijām, un visiem solidāri jāsadala šī tonna. Mēs ceram, ka drīz valsts pieslēgsies, vismaz palīdzot pareizi sadalīt līdzekli pēc valstiskām prioritātēm. Mēs joprojām būsim gatavi ziedot līdzekli ārkārtas periodā. Un par Iecavu esam gatavi parūpēties vienmēr!»

Laikā, kad dezinfekcijas līdzekļi kļuvuši par deficīta preci un  citi ražotāji to pārdod par dārgu cenu, ar vislielāko pateicību AS «Balticovo» iniciatīvu vērtē Iecavas novada pašvaldības administācija. Kopš pagājušās nedēļas sākuma pašmāju uzņēmumā saražoto dezinfekcijas līdzekli saņēmusi virkne novada iestāžu un struktūrvienību, tostarp izglītības iestādes un Reģionālās pašvaldības policija, informē pašvaldības administrācijas izpilddirekotra vietnieks Normunds Vāvers. Šonedēļ vairāk līdzekļa sagādāts pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība», lai tās darbinieki varētu veikt daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu dezinfekciju.

AS «Balticovo» ražotais līdzeklis paredzēts grīdu un citu virsmu dezinfekcijai, veterinārajai un roku dezinfekcijai, tāpat arī pārtikas un dzīvnieku barības dezinfekcijai

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    25.03.2020
TWITTER
Iecavas novads
09 jūl
❗️Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1. stāvā b… https://t.co/z0d6ntLeGn