Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

AS «Balticovo» atklāj modernākās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Latvijā

02.07.2020 0

Turpinot ieguldīt arvien jaunās tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, olu un olu produktu ražotājs AS «Balticovo» 1. jūlijā atklāja jaunas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas.

AS «Balticovo» atklāj modernākās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Latvijā
FOTO: Diāna Goldmane

Iekārtas, kurās ieguldīti teju divi miljoni eiro, spēj attīrīt notekūdeņus no olu pārstrādes ceha un putnu mītnēm tādā līmenī, ka šo ūdeni drīkst dzert. Šī ir pirmā notekūdeņu attīrīšanas iekārta Latvijā, kas izmanto tik modernas tehnoloģijas.

Atklāšanas pasākuma laikā viesiem bija iespēja doties ekskursijā, aplūkot iekārtas un uzzināt to darbības principus. Jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas spēj attīrīt 750 m3 ūdens diennaktī ar slodzi, kas atbilst 20 000 cilvēku ekvivalentam jeb dubultam Iecavas novada iedzīvotāju skaitam.

Valters Dambe, SIA «Hydrotech» notekūdeņu attīrīšanas tehnologs, pastāstīja, ka iekārtas ir pilnībā automatizētas, un to vadība ir datorizēta, kas avārijas gadījumā nodrošina, ka nenotiek neattīrīto notekūdeņu nonākšana apkārtējā vidē. Iekārtas iesākumā nodrošina mehānisku priekšattīrīšanu (rupjās frakcijas noņemšanu), pēc tam seko daudzpakāpju priekšattīrīšana, kas veic daļēju notekūdeņu piesārņojuma noņemšanu, un bioloģiskā notekūdeņu attīrīšana, kad notiek galējā piesārņojuma noārdīšanas fāze.

Papildu drošībai izplūdē ir uzstādīta mikrofiltrācijas iekārta, kas Latvijā ir vienīgā tāda tipa iekārta un nepieļauj pat vissmalkāko suspendēto vielu nonākšanu apkārtējā vidē. Kas attiecas uz dūņām, kas atdalītas no ūdens, pēc attīrīšanas tās nonāk biogāzes rūpnīcā «Egg Energy», bet smiltis tiek nodotas atkritumu apsaimniekotājam.

Pasākumā piedalījās «Balticovo» valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans, uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Valdis Grimze, komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Iecavas novada domes deputāti Juris Ludriķis un Atis Avots, kā arī citi uzaicinātie viesi un mediju pārstāvji.

Toms Auškāps: «Šī ir viena no ļoti retajām investīcijām, kas tiešā veidā nenes peļņu, taču bez ieguldījumiem šādās tehnoloģijās uzņēmumi ļoti tuvā nākotnē gluži vienkārši vairs nevarēs pastāvēt. Prieks, ka sabiedrība kļūst arvien izglītotāka, saprotošāka un aktīvāk iesaistās jautājumu, kas saistīti ar vides drošību, risināšanā». Valdis Grimze piebilda, ka «tieši pircēji un produkcijas lietotāji Latvijā, Baltijā un citur Eiropā ir tie, kas maksā par to, lai mēs ievērotu visus noteikumus, labturības prasības un ar savu darbību nekaitētu dabai».

«Varam lepoties, ka Iecavas novadā ir tik liels ražojošs uzņēmums, kurš ir arī sava veida novada vizītkarte. Patiesi novērtējam, ka «Balticovo» ir ieguldījis līdzekļus šāda projekta īstenošanā, jo tas ir liels ieguldījums arī mūsu iedzīvotāju ikdienā – varam dzīvot tīrākā vidē,» pasākuma laikā uzsvēra Iecavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Ludriķis.

Fotogalerija:
Diāna Goldmane
jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    02.07.2020
TWITTER
Iecavas novads
07 aug
Šodien Iecavu apmeklē pašvaldību izpilddirektori no visas Latvijas! Dienas pirmajā daļā notiek Pašvaldību savienība… https://t.co/ZZYdOZuq0o