Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

LIAA Jelgavas biznesa inkubators saņēmis 50 biznesa ideju pieteikumus

22.10.2020 0

2020. gada 2. iesaukumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators saņēmis 50 biznesa ideju pieteikumus – 22 pirmsinkubācijas un 28 inkubācijas atbalsta saņemšanai. Pēc uzņemšanas komisiju norises, kur jaunie uzņēmēji prezentēja savas biznesa idejas, atbalsta saņemšanai apstiprināti 18 biznesa ideju autori un to komandas pirmsinkubācijā un 7 uzņēmumi pievienojušies inkubācijas programmai.

Pirmsinkubācijas programmai pieteikušies 22 biznesa ideju autori, savukārt inkubācijas atbalsta saņemšanai pieteicās 28 uzņēmumu komandas. No tiem atbalsta saņemšanai, balstoties uz komisijas lēmumu, apstiprināti 18 pirmsinkubācijas un 7 inkubācijas dalībnieki. Balstoties uz komisijas lēmumu, inkubācijas atbalstam apstiprināti uzņēmumi: SIA “FitoDroga” (augstvērtīgu ķemeņa kopšanas līzekļu ražošana), SIA “BoviPro” (slaucamo govju elektrolītu ražošana), SIA “Meat Future” (veģitārās gaļas produkcijas ražošana), SIA “Bevtech” (džina un džina kokteiļu ražošana), SIA “Adventum Tech” (konstrukciju noslogojuma monitoringa sistēma), SIA “Baltic Platic Products” (plēves un plastmasas atkritumu pārstrāde) un SIA “Matter Boon” (ārstniecības augu pulvera ražošana).

LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs: “Esam gandarīti par uzņemšanas rezultātiem un priecājamies par rekordlielo inkubācijas pieteikumu skaitu. Uzņēmēja gēns reģionos, ko atbalstām, ir spēcīgs, tādēļ interesentu skaits inkubatora atbalstam ar vien pieaug. Aicinām jaunos uzņēmējus atkal pieteikt sevi atbalstam nākamajā uzņemšanā, ja šoreiz nav izdevies iekļūt to dalībnieku skaitā, kuri tika apstiprināti. Lai mēs kā biznesa inkubators spētu sniegt maksimāli produktīvu un savlaicīgu atbalstu uzņēmējiem, vietu skaits ir ierobežots, taču iespēja pretendēt uz atbalstu atkārtoti ir katram, atliek vien turpināt neatlaidīgi strādāt pie idejas attīstības.”

LIAA Jelgavas biznesa inkubators kopš septembra atbalsta ne tikai Jelgavas, Tērvetes, Auces, Dobeles un Ozolnieku novada uzņēmējus, bet arī biznesa ideju autorus no Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada. Biznesa ideju autori aicināti uz konsultācijām Jelgavā un Bauskā, iepriekš piesakoties, rakstot uz e-pastu jelgava@liaa.gov.lv.

LIAA Jelgavas biznesa inkubators jaunu dalībnieku iesaukumus organizē divas reizes gadā - pavasarī un rudenī. Nākamā uzņemšana notiks martā, kad arī citi jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties kādai no atbalsta programmām. LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai.

LIAA Biznesa inkubatori ir finansēti ERAF projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Renāte Bērnate
LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    22.10.2020