Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Vīnkalna ceplis būs atvērts Mājas kafejnīcu dienu apmeklētājiem

27.07.2022 0

20. un 21. augustā notiks pasākums Bauskas novada smeķis.

Vīnkalna ceplis būs atvērts Mājas kafejnīcu dienu apmeklētājiem
Mājas kafejnīcu dienās piedalās:
Piemājas saimniecību “Padegas”, kur ēdienus būs iespējams nobaudīt upes krastā, smiltsērkšķu laukā, ābeļdārzā un vēl kādā saimniecības nostūrī, izbaudot Zemgalei neraksturīgo upes ieleju un atrodoties dabas ieskautajās smaržās.

Pilsrundālē, Baltās mājas pagalmā tiek aicināti draugi un interesenti mierīgā gaisotnē baudīt ko neparastāku, pagaršot kādu pēc Kaucmindes meistaru receptes gatavotu ēdienu, iepazīt, cik daudzveidīgs ir dabas virtuves piedāvājums, izmēģināt spēkus cepumu pagatavošanā, kā to darījušas mūsu mammas un vecmāmiņas.

Iecavā “Vīnkalna cepļa” 
saimniece Ginta Zaumane aicinās mieloties ar pašas darinātiem gardumiem. Kafejnīca ar nosaukumu “Pie melniem putniem” aicinās nobaudīt veselībai draudzīgus pamatēdienus un saldos ēdienus. Ēdiens tiks pasniegts vietējā ceplītī svēpētos traukos.
Būs iespēja arī vienuviet skatīt vairāku amatiermākslinieku darbu izstādes, tai skaitā arī uz vietas tapušo melno keramiku. Būs iespēja nodegustēt arī citu iecavnieku darinātās sukādes, medutiņu un vēl šo to.
Mājas kafejnīcu dienām vēlama iepriekšēja pieteikšanās, jo “Vīnkalna cepļa” pagalms nav liels, tādēļ vietu skaits ir ierobežots.  

 

Saimniecībā “Vaidelotes” viesi tiek iepazīstināti ar latvisko dzīves ziņu un tradīcijām. Mājas kafejnīcu dienu laikā viesiem tiks piedāvāti uz vietas audzēto dārzeņu, augļu, ogu un novadam raksturīgo produktu ēdieni.

Viesu mājā “Satekas” viesiem tiks piedāvāti tradicionāli latviski ēdieni no Zemgalē augušiem un pārstrādātiem produktiem. Būs iespēja supot un doties pastaigā pa nelielo dabas taku gar neskarto Zvirgzdes krastu. Bet pagalmā katrs atradīs kādu spēli sev: krokets, novuss, galda teniss, petankas, batuts u.c.

“Mazajos Mežgaļos” varēs nesteidzīgi baudīt sagatavotos ēdienus, kuru galvenais mērķis ir izcelt aitas piena maigo konsistenci, varēs uzzināt kā pareizi audzēt vīnogas, un iepazīties ar to izstrādājumiem. Apskatīt tauriņu ekspozīciju un dzirdēt aizraujošu stāstu no pašu entomologa un izbaudīt melnās keramikas trauku burvību.

 
 
Bauskas novada administrācijas Sabiedrisko attiecību nodaļa
Lapas informācija atjaunota:    27.07.2022