Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Pasākums darba devējiem par dažādu paaudžu iesaisti darba tirgū

15.09.2022 0

Lai veicinātu toleranci un dažādu vecuma grupu integrāciju darba tirgū, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 20. septembrī Jelgavā rīko pasākumu, lai uzrunātu darba devējus un aktualizētu tēmu par dažādu vecuma grupu aktīvāku iesaisti darba tirgū.

Pasākums darba devējiem par dažādu paaudžu iesaisti darba tirgū

Nozares eksperti sniegs ieskatu paaudžu pētījumos, analizēs darba vidi, bet uzņēmēji dalīsies ar labas prakses piemēriem, iesaistot savā ikdienas darbā gados jaunus vai gados vecākus cilvēkus.

Pasākums notiks divās daļās – pirmā būs ekspertu diskusija par tēmu “Vai Latvijā joprojām ir aktuāla diskriminācija uz vecuma pamata?”. Tajā piedalīsies trīs dalībnieki – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris, sertificēts organizāciju psihologs, docents un firmas “CreaTest” vadītājs Reinis Lazda, kā arī Latvijas Universitātes asociētā profesore un vadošā pētniece Līga Rasnača. Otrajā daļā piedalīsies darba devēji, kas dalīsies ar pieredzi, pieņemot darbā gados jaunus vai gados vecākus cilvēkus. Darba devējus pārstāvēs zvanu centra “Sonido” vadītāja Inga Muižniece, un sociālā uzņēmuma “Ligero” dibinātāja un vadītāja Liene Reine–Miteva. Abās diskusijās tiks apskatīti dažādi jautājumi, kas skar šo diskriminācijas tēmu, analizēti pētījuma dati un meklēti iemesli, kāpēc šis diskriminācijas veids vēl joprojām pastāv Latvijā. Pasākumu moderēs Gundars Caune.

“Uzņēmuma vidē nepieciešams iesaistīt dažādas vecuma grupas, jo ieguvēji no tā būs ne tikai sabiedrība kopumā, bet arī paši darba devēji. Dažādība darba vidē sniedz iespēju domāt plašāk un citādāk, tā paredz mūsdienu iespēju – būt zinošākam un atvērtākam pret visu jauno. Latvijas darba devējiem ir potenciāls būt arvien tolerantākiem pret saviem darbiniekiem, tādējādi izskaužot diskrimināciju darba vidē,” saka SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce, “ticu, ka ikviens uzņēmējs var būt labās prakses vēstnesis, parādot, ka darbinieka vecums viņa uzņēmumā ir tikai skaitlis, nevis apliecinājums darba kvalitātei.”

Tiesībsarga 2020.gadā veiktajā pētījumā par diskriminācijas izplatību nodarbinātības vidē vecumu kā galveno  diskriminācijas faktoru minējuši 58% aptaujāto. Šo diskriminācijas veidu kā visbiežāko min gan gados jaunākie darbinieki, gan tie, kuri ir tuvu pensijas vecumam. Tāpat 59% respondentu uzskata, ka darba devējs, izvēloties starp diviem kandidātiem ar vienādām prasmēm un vienādu kvalifikāciju, dos priekšroku tam, kurš neatbilst pārāk jauna vai pārāk veca darbinieka klasifikācijai. 6% no 2021. gadā fiksēto bezdarbnieku (60 774 cilvēkiem) bija jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, savukārt 46% - vecumā no 50 un vecāki cilvēki. Kopumā 2021. gadā vairāk nekā puse bezdarbnieku (52%) bija tie, kuri visbiežāk tiek diskriminēti vecuma dēļ.

Pasākums darba devējiem notiks 20. septembrī, no plkst.14:00 līdz 17:00 (Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (Svētes iela 33).

Reģistrācija: šeit.

Pasākums tiek organizēts SIF īstenotās pasākumu kopuma “Tas nav par vecumu” ietvaros. Plašāka informācija par programmu atrodama tīmekļvietnē www.sif.gov.lv.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Lapas informācija atjaunota:    15.09.2022